Zárult a Haladás horvátországi edzőtábora

Tarján Patrik a kezdőcsapatban kapott helyet.

Utolsó horvátországi mérkőzését játszotta a Szombathelyi Haladás, az ellenfél pedig a szlovén NK Olimpija Ljubljana együttese volt. A szintén zöld-fehér gárda évek óta rendszeres szereplője az európai kupakiírásoknak, így az eszékiek elleni találkozó után megint egy rendkívül komoly összecsapás várt Németh Szabolcs tanítványaira. A szombathelyi szakmai stáb a Rózsa – Csilus, Bosnjak, Németh M., Tarján – Antal, Holdampf, Kiss B., Doktorics – Monori, Tóth-Gábor összeállítású csapatot küldte pályára. Szabadrúgásból és távoli lövésből mi veszélyeztettünk előbb, ám az első negyedóra végén egy nagy jobboldali védelmi hibát kihasználva délnyugati szomszédaink szerezték meg a vezetést. Újabb 15 perc elteltével mi örülhettünk: Antal Liviu keresztlabdáját Tóth-Gábor Kristóf az ötös sarkáról úgy emelte a hosszú sarokba, hogy a labda a kapufa tövéről gurult a hálóba, 1–1.

A szünetben Monorit Doncsecz Levente, az 57. percben pedig Antalt Szijjártó Ármin váltotta, így frissített Németh Szabolcs a támadózónában. Inkább a szlovének tudtak helyzeteket kialakítani, a 60. percben egy 16-osról eleresztett lövésnél Tarján Patrik blokkolt remek ütemben. A 64. percben Doncsecz–Holdampf–Csilus háromszögelés után utóbbi kiváló ütemben ívelte át a labdát a bal oldalon meginduló Szijjártóhoz, aki jobb külsővel remekül centerezett, Tóth-Gábor Kristóf pedig közelről a hálóba pofozta a labdát, 2–1 a vasiaknak! A 67. percben Dezamits Dominik állt be Csilus Tamás helyett. A szlovének letámadtak, de igyekeztünk szépen kihozni a labdát. Az egyik ilyen után Kiss Bence három szlovént is kicselezve elszlalomozott a 16-osig, onnan pedig jobbal a kapu bal felébe lőtt, így már két góllal vezettünk! A hajrában a két gólt szerző Tóth-Gábor helyett Nagy Benjámin állt be. Az utolsó pillanatokban egy 16-oson belüli ide-oda pattogó labdát a ljubljanaiak találtak meg korábban, így szépítettek, ám a meccset így is a Haladás nyerte meg 3–2-re.