Újabb magyar futballcsoda aktív részese volt Schäfer András

Hihetetlen: négy góllal győzött Magyarország Anglia ellen!

A Nemzetek Ligája negyedik fordulójában Wolverhamptonban volt jelenése a magyar válogatottnak. Marco Rossi ezúttal is a kezdőcsapatba jelölte Schäfer Andrást, az Illés Akadémia egykori növendékét (a németek elleni 1–1 során sárga lapok miatti eltiltás okán „pihent” a szombathelyi születésű futballista). A középpályán kapott szerepet a meggypiros 13-as, és az első negyedóra végén már örülhettünk is, hiszen Sallai Roland találatával mi szereztük meg a vezetést.

Az angolok nem találtak fogást rajtunk, és szünet után is a mi akaratunk érvényesült. Remekül szálltak be a cserék – három gólpasszt is ők osztottak ki: Ádám Martin előbb Sallai Rolanddal, majd Nagy Zsolttal rúgatott gólt, míg a hajrában Nagy Ádám asszisztjából Gazdag Dániel állította be a végeredményt.

Felszabadult, ötletgazdag és attraktív játék jellemezte a magyar válogatottat. A hazai 1–0 után idegenben 4–0-ra vertük a háromoroszlánosokat, és 7 ponttal vezetjük az A-divízió 3. csoportját.

Schäfer András végigjátszotta a találkozót, ez immáron a 20. válogatott mérkőzése volt a fáradhatatlan játékosnak!