U15-ös és U19-es diadal!

Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-bajnokságok hétvégi fordulójában az Illés Akadémia-Haladás öt csapata közül négy lépett pályára. Az U15 és U19 nyert, az U14, valamint az U16 kikapott, az U17 szabadnapos volt.

U14

Illés Akadémia-Haladás–Győri ETO 2-4 (1-3). – Illés Akadémia, vezette: Márton.

Illés Akadémia-Haladás: Király – BOGDÁNYI, Várnai (KAPUS), SZABÓ B., Bolla, Borbács (Németh Á.), TAMA, Horváth Á. (Papp), Kovács P., Bátori-Tóth, Pataki (Frák). Edző: Németh Richard.

Gólszerzők: Kapus, Bogdányi.

Nagyon jól kezdték a mérkőzést a hazaiak, azonban a meccs rossz periódusaiban elkerülhető gólokat kaptak. Még nagy energiákat mozgósítva megpróbáltak visszajönni a találkozóba, ám ez már nem sikerült.

A bajnokság állása: 1. Diósgyőr 18, 2. Debrecen 18, 3. Videoton 17, … 7. Illés Akadémia-Haladás 11 pont.

8. forduló, szombat, 13.00: Kaposvár–Illés Akadémia-Haladás.

U15

Illés Akadémia-Haladás–Győri ETO 3-0 (1-0). – Illés Akadémia, vezette: Takács R.

Illés Akadémia-Haladás: Pataki – Varga M. (Reseterits), Simon, Fekete, Baranyai, Rosner (Sipos), Doncsecz (Palkó), Horváth R. (Heiter), Kovács Z., Bunevácz, Dezamits. Edző: Sipos Norbert.

Gólszerzők: Doncsecz (2), Dezamits.

Egy masszív, fizikálisan erős ellenfelet győzött le a nagyon tetszetősen futballozó

Illés Akadémia. Noha a vendégeknek is akadtak helyzeteik, Sipos Norbert csapata teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

A bajnokság állása: 1. Honvéd 17, 2. Diósgyőr 17, 3. Debrecen 16, … 9. Illés Akadémia-Haladás 10 pont.

8. forduló, szombat, 11.00: Kaposvár–Illés Akadémia-Haladás.

U16

Győri ETO–Illés Akadémia-Haladás 3-0 (3-0). – Győr, vezette: Kovács M.

Illés Akadémia-Haladás: Hegyi – Rédei, Szilvás, Auer, Jakab (Füzik), Szalay, Séfer (Debreceni), Woth, Fábián, Albert, Csomós (Czafik). Edző: Takács Csaba.

Az első félidőben jól futballozott az Illés Akadémia, helyzetei is adódtak, a gólokat azonban az ETO szerezte. A győriek mindhárom találatukat pontrúgás után szerezték. Szünet után az első negyedórát megnyomta a hazai együttes. Ezt követően feljavult a vasiak játéka, ám erejükből csak egy érvénytelen gólra futotta. A győriek megérdemelten nyerték meg a találkozót.

A bajnokság állása: 1. Honvéd 21, 2. Puskás Akadémia 19, 3. MTK 11, … 7. Illés Akadémia-Haladás 4 pont.

9. forduló, szombat, 11.00: Illés Akadémia-Haladás–Debrecen.

U17

Az U17-es bajnokságban az elmúlt hétvégén nem rendeztek fordulót.

A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 16, 2. Honvéd 15, 3. Győri ETO 13, … 5. Illés Akadémia-Haladás 10 pont.

10. forduló, október 28., 13.00: Honvéd-Magyar Futball Akadémia–Illés Akadémia-Haladás.

U19

Illés Akadémia-Haladás–Győri ETO 2-1 (0-0). – Illés Akadémia, vezette: Cseh.

Illés Akadémia-Haladás: Schener – SZÁR, Keresztes, Funsho (Szabó D.), Szilágyi, SZÁNTÓ (Varga K.), TÓTH M. (Bontó), Füleki (Latyák), KISS B., BOLLA, VARGOVICS. Edző: Sátori Barnabás.

Gólszerzők: Tóth M., Szántó. Kiállítva: Keresztes (87.).

A szombathelyiek végig kézben tartották a mérkőzést és megérdemelten nyertek a szervezett vendégek ellen.

9. forduló, szombat, 10.00: Debrecen–Illés Akadémia-Haladás.

A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 16, 2. Honvéd 15, 3. Illés Akadémia-Haladás 15 pont.