U14-es és U16-os diadal!

Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-bajnokságok legutóbbi fordulójában az Illés Akadémia-Haladás U14-es és U16-os csapata idegenben, Pécsett, illetve a fővárosban nyert.

U14

Pécsi MFC–Illés-Haladás 1-5 (1-4). – Pécs, vezette: Gyenis.
Illés-Haladás: Molnár-Végh – Koósz (Csörnyei), Stefanich, Bonchis (László), Baranyai (Katona), Tóth Z. (Varga Á.), Laczó (Karvalics), Sinka, Fischl, Horváth A., Balikó. Edző: Tóth Zsolt.

A jó erőkből álló pécsi csapat ellen a helyzetek alapján az Illés-Haladás – melyben mindenki jó teljesítményt nyújtott – akár még nagyobb arányban is nyerhetett volna. Tóth Zsolt tanítványai zsinórban harmadik bajnoki meccsüket nyerték meg. Gólszerzők: Baranyai 2, Fischl 2, Balikó.
6. forduló, szombat, 12.00: Illés-Haladás–Honvéd-Magyar Futball Akadémia.

U15

Pécsi MFC–Illés-Haladás 1-0 (0-0). – Pécs, vezette: Takács G.
Illés-Haladás: HUSZÁR – Szvoboda, Bolla, Sági (Varga O.), Mozsár (Mayer), Frák, Bonyhárd (Varga D.), SZEMES (Nagy R.), Papp Cs., Nagy Zs., Udvardi. Edző: Horváth András.
Kiegyenlített, döntetlenszínezetű mérkőzést vívott a két csapat. A pécsiek a hosszabbítás utolsó, negyedik percében szerzett góllal nyertek, s tették ezzel a szombathelyiek számára a kelleténél is hosszabbá a hazautat. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.

U16

MTK–Illés-Haladás 1-5 (0-1). – Budapest, vezette: Kiss A.
Illés-Haladás: Simon – Tóth K., Muzsi, Kovács P. (Domján), Vigh, Tama (Vert), Iván, Kovács A. (Miszori), Lórántfy (Pataki), Németh Á., Horváth J. (Várnai). Edző: Sátori Barnabás.
A vendég szombathelyiek jól használták ki a hazaiak gyenge pontjait, így meglepő, nagyarányú, de teljesen megérdemelt győzelmet arattak. Az Illés-Haladás játékosai jó teljesítményt nyújtottak. Gólszerzők: Horváth J. 2, Domján, Miszori, Ignéczi (öngól).
6. forduló, szombat, 15.30: Vasas Kubala Akadémia–Illés-Haladás.

U17

MTK–Illés-Haladás 9-0 (4-0). – Budapest, vezette: Szénási.
Illés-Haladás: Tóth B. (Olasz) – Bényei (Palkó), Dezamits, Szabó B., Kállai, Horváth R., Antal, Sulyok D., Bunevácz, Sulyok M. (Sipos), Markó (Heiter). Edző: Németh Richárd.
A vasiak már az első percben gólt kaptak, a folytatásban három-négy ziccert is elhibáztak. A fővárosiak viszont jobban sáfárkodtak lehetőségeikkel, két gólt szereztek. Majd újabb kimaradt szombathelyi helyzetekre jött ismét az MTK találata. A fél­időre már eldőlt a találkozó (4-0). Ráadásul a szünetben sérülés miatt le kellett cserélni az Illés-Haladás kapusát, aki helyett egy két évvel fiatalabb, 15 esztendős kapus állt be. Fordulás után sem változott jelentősen a játék képe, míg a hazaiaknak minden, a vendégeknek semmi sem sikerült. Habár a hazaiak jobb erőkből állnak, a gólkülönbség túlzott.
6. forduló, szombat, 13.30: Vasas Kubala Akadémia–Illés-Haladás.

U19

FTC–Illés-Haladás 2-0 (0-0). – Budapest, vezette: Klenovics.
Illés-Haladás: Bognár (Auer) – BOKOR Basics, Debreceni, Szalay (Tóth-Gábor), Doktorics (Vajda), Illés (Kállai), Szekér (Szecsődi), Schuszter, Tóth M., Schüld. Edző: Oross Márton.
Remek futballidőben, remek pályán két jól felkészített csapat egyenlő küzdelmét hozta a találkozó. Noha a szombathelyiek többet kezdeményeztek ellenfelüknél, a ferencvárosiak több helyzetet dolgoztak ki, melyek közül kettőt gólra váltottak. A meccs egyik fordulópontja az volt, hogy a vasiak 1-0-nál két óriási helyzetet is elhibáztak. Összességében azonban a több ziccert kidolgozó FTC megérdemelten nyert.

Az Illés-Haladás–Honvéd-­Magyar Futball Akadémia mérkőzést október 4-re halasztották.