Tarján Patrik és Horváth Rajmund is kezdett a Haliban

A két csapat kezdőjében hét egykori, vagy jelenlegi Illés Akadémista szerepelt.

Utolsó felkészülési találkozóját játszotta a Szombathelyi Haladás, az ellenfél a BFC-Siófok együttese volt. A Balaton-partiaknál két korábbi Illés Akadémia-játékos is ott volt a kezdőcsapatban: a belső védő Jagodics Bence, valamint a középpályás Szakály Attila. A mieinknél az aktív akadémisták közül Tarján Patrik balbekként, Horváth Rajmund pedig a támadószekcióban szerepelt. Próbajátékon kapott lehetőséget az Illés Akadémián 2012 és 2017 között pallérozódó kapus, Molnár Márk. Korábbi neveltjeink közül Debreceni Zalán és Tóth Máté is kezdett. Így Németh Szabolcs a Molnár M. – Tóth D., Romic, Debreceni, Tarján – Tóth Máté, Csilus, Hegedűs, Rácz – Horváth R., Dragóner összeállítású csapatot küldte pályára. Nem indult valami jól az ütközet a zöld-fehér csapat számára, ugyanis az első negyedóra végén már 0–2 állt az eredményjelző-táblán. A 9. percben egy jobb oldali siófoki akció végén középre lőtt labdát Cipf Dominik bólintott a hálóba, 0–1. Nem sokkal később akár egyenlíthetett volna a Haladás: Horváth Rajmund éles szögből 13 méterről a hosszú sarkot célozta meg, de nagyot védett a vendégek hálóőre. Az ellentámadásnál nem hibáztak a sárgamezesek: megint jobbról jött a beadás, Elek Bence pedig közelről a léc alá vágta a labdát, 0–2. A hajrában sikerült szépíteni: Hegedűs Márk kapott szép labdát a bal oldalon, a 16-os vonalán befelé vitte, majd Horváth Rajmundnak lekészítette azt, aki a jobb felső sarokba tekert, 1–2. Szépségdíjas találat volt, és ez immáron a harmadik gólja az ifjú támadónak a felkészülés során.

Rácz Ferenc helyére a második félidőre Szijjártó Ármin érkezett, és ő lett a csatárduó másik tagja Dragóner mellett, míg Horváth Rajmund a középpálya bal oldalára került át. Szűk fél óráig nem igazán forogtak veszélyben a kapuk. Tarján Patrik 66 percet játszott, Dezamits Dominik pedig a 70. percben állt be Tóth Dávid helyére. Korábbi növendékeink közül még Szekér Ádám, Tóth Milán és Kiss Bence lépett pályára. A 73. percben utóbbi lövésénél védett nagyot a siófoki kapus, pár perc múlva pedig Szijjártó Ármin szemfüles labdaszerzése után Tóth Milánnak tette le a labdát, aki 17 méterről fölé lőtt. A 83. percben egy gyors vendégakció végén Tóth Zoltán – lesgyanús körülmények között – talált a hálóba (1–3). A 86. percben Kiss Bence 23 méteres szabadrúgását szedte ki a sarokból a vendégcerberus, így a Haladás a főpróbát elveszítette.

Folytatás legközelebb augusztus 2-án, akkor már a Merkantil Bank Liga első bajnokiján, a Pécsi MFC vendégeként.