Szoros meccset játszott a Haladás

A törökországi első felkészülési mérkőzésen 2–1-re kaptak ki a zöld-fehérek.

A Sidében edzőtáborozó Szombathelyi Haladás első felkészülési találkozóján az üzbég I. osztályban szereplő Bunyodkorral találkozott. A vasiak Pálfi – Nyíri, Jagodics, Bolla, Tarján – Szakály – Horváth R., Mohos, Hursán, Heles – Jancsó összetételben kezdtek. A vezetést az üzbégek szerezték meg a 9. percben, amit a félidő felénél kiegyenlítettünk. Jaroszlav Heles adott be a jobb oldalról, a hosszún pedig Tarján Patrik érkezett és közelről bepasszírozta a labdát, 1–1. Jó iramban zajlott a mérkőzés, mindkét csapat a támadójátékra helyezte a hangsúlyt.

A térfélcsere után a mieink Pálfi – Frák, Ene, Csonka, Beronja – Zvekanov – Szvoboda, Rácz, Erdei, Csernik – Pintér tizeneggyel folytatták a játékot. Egy óra elteltével Kostyák Rajmund váltotta Pálfi Donátot. A legnagyobb lehetőségünk Szvoboda Dániel előtt adódott: 17 méteres kísérletét védte a taskentiek kapusa. A hajrában aztán egy távoli lövéssel visszaszerezték a vezetést az üzbégek, így pedig 2–1-re megnyerték a találkozót. A meccs abszolút döntetlenszagú volt, sőt, az első félidő alapján inkább nekünk állt a zászló.

A jövő szerdáig tartó edzőtáborban még egy találkozó vár a zöld-fehérekre.