Székesfehérváron játszott az Illés Akadémia U7

Első tornájuk egyikén szerepeltek Szabó Róbert tanítványai.

A Hortobágyi Ferenc Emléktornán vett részt az Illés Akadémia U7-es csapata. Szabó Róbert a Tóth Zoárd, Ilus Bence, Mihályfi Milán, Németh Olivér, Gyöngyösi Ruben, Szalai Mátyás, Kővári Gergő, Poór Zétény, Francsics Máté összetételű csapattal szerepelt, azaz néhányan fiatalabbként kapták meg a lehetőséget, hogy az U7-esek között bizonyítsanak. A tornán 12 perces mérkőzéseket játszottunk, a játéktéren 3:3 ellen szerepeltek a gyerekek. Az eseményt a Budapest Honvéd-MFA nyerte meg, a Vasas Kubala Akadémia lett a második, a Ferencváros zárt a dobogó harmadik fokán. A mieink a 7. helyen fejezték be a tornát, összesen 13 gólt szereztünk a hét mérkőzés során.

Fizikailag nagy volt a különbség az ellenfeleink és közöttünk, hiszen életkorban is kisebbek voltunk, így sok esélyünk nem volt a mai napon. A budapesti és a fehérvári csapatok is 2015-ös kerettel érkeztek, nálunk pedig volt olyan játékos, akinek ez volt az első tornája. Műfűvön játszottunk, ami szintén nem a mi malmunkra hajtotta a vizet, hiszen a gyakorlásaink teremben vannak, mi ahhoz szoktunk hozzá, és a műfűhöz nem igazán tudtunk alkalmazkodni. Ezt a tapasztalatot is el kell raktározni magunkban. Ettől függetlenül a gyerekek futottak, nem adták fel, lelkesek voltak, tudtunk gólokat is szerezni mindegyik mérkőzésünkön, de a nagy fizikai fölényt nem tudták ellensúlyozni, így a találkozóinkat elveszítettük

– mondta a tornát követően Szabó Róbert vezetőedző.