Második lett az Illés Akadémia U11

A döntőben kapufák sokaságát rúgtuk, és egy megpattanó lövéssel kikaptunk.

A tizenkettedik alkalommal kiírt Győrújfalu Kupa U11-es korosztályában nyolc csapat indult, a mieink az A-csoportba kerültek. Faggyas Milán a Kiss Benedek – Tóth Noel, Németh Noel, Lengyel Ágoston, Vécs Milán, Majlinger Máté, Bangó Benedek, Poszavecz Lénárd, Molnár Bálint összetételű kerettel dolgozott, két védekező típusú játékos betegség miatt hiányzott. A csoportmérkőzések során az első volt a legszorosabb: 2–1-re győztük le a Puskás Akadémiát. A Mosonmagyaróvár Ifjúsági TE ellen és a rendező Győrújfalu ellen 3–0-ra nyertünk, így a négyes élén végeztük. Az elődöntőben a Veszprém ellen 4–0-ra diadalmaskodtunk. A döntőben a Mosonmagyaróvári TE ellen úgy kaptunk ki 1–0-ra, hogy a kapufák tömkelegét rúgtuk, körberugdostuk a kaput, szinte végig a kék-fehérek térfelén tanyáztunk. Ezúttal azonban a célfutball nyert.

A XII. Győrújfalu Kupa gólkirálya – 6 találattal – az Illés Akadémia játékosa, Lengyel Ágoston lett.

Még friss az élmény, és bizony van bennünk bosszúság, hogy nem nyertük meg a tornát – de mi hosszabb távon gondolkodunk, nem célfutballt játszunk, hanem tanítjuk és képezzük a gyerekeinket. A ránk jellemző futball abszolút felismerhető, ez sokkal fontosabb, minthogy mindig sikerrel párosuljon egy-egy esemény. Jó úton vagyunk, folytatjuk a munkánkat. A kiírás szerint 5+1-es felállásban szerepeltünk, jutott mindenkinek elegendő idő, pedig az elmúlt időszakban nem igazán tudtunk csapatszintű edzéseket tartani a sok hiányzó miatt. Igyekeztem a pozitív dolgokra fektetni a hangsúlyt, elkenődni egy második hely miatt nem szabad. Várjuk vissza a betegség leküzdése után a srácokat, és együtt dolgozunk tovább