Nyert és ismét élre állt a Haladás

Először volt kerettag a Szombathelyi Haladás csapatában Kállai Zalán.

Eltiltások miatt – Holdampf Gergő és Szekér Ádám is hiányzott – alaposan megkeverte a középpálya összeállítást a Németh Szabolcs vezette szakmai stáb. Így a vasiak Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh M., Bosnjak – Doktorics, Csilus, Tóth Máté, Kiss B. – Tóth-Gábor, Tóth Milán tizeneggyel futottak neki az ajkaiak elleni találkozónak. Azaz kapusedzőnk, Rózsa Dániel mellett korábbi akadémistáink közül Kállai Kevin, Doktorics Áron, Tóth Máté, Kiss Bence, Tóth-Gábor Kristóf és Tóth Milán is kezdtek. A padon – többek között – Pataki Márk, Horváth Rajmund és Kállai Zalán várt bevetésre.

Némelyest kivárásra játszott a Haladás az első negyedórában, aztán egy szép akciót követően sikerült megszerezni a vezetést. A jobb oldali támadás során Kiss Bence az alapvonal közelében remek csellel ment el a védője mellett, középreadásába belepiszkált az ajkai kapus, ami éppen Tóth-Gábor Kristóf elé került, és ő az ötösről lőtt a hálóba, 1–0. Visszatérése óta először volt eredményes a támadó! Ezek után azonban magához tért az ajkai csapat: egyrészt körbe lövöldözték a kaput, de Rózsának is volt védenivalója. Mindez a szünet után is folytatódott, és ennek eredményeképpen az 53. percben egyenlíteni tudott a vendégcsapat. Erre reagálva Németh Szabolcs cserélt, és Horváth Rajmund is pályára lépett. Később Monori Norbert is érkezett – érződött, hogy a szakvezetés gyors játékosokkal szeretné felpörgetni a Hali csatárjátékát. Az utolsó bő negyedórára emberelőnybe kerültek a vasiak. Ennek eredményeképpen a 85. percben Kállai Kevin remek ívelését Monori Norbert látványos mozdulattal fejelte az ajkai kapu jobb felső sarkába, kialakítva a 2–1-es végeredményt.

Győzelmével a Haladás ismét a Merkantil Bank Liga élére ugrott a 13. fordulót követően.