Négy gól, jó játék, győzelem

Az Illés Akadémia legidősebb korosztálya két nyeretlen meccs után győzött ismét.

Illés Akadémia U19 – Paksi FC U19 4–0 (1–0)
Illés Aka. U19.: Simon B. – Auer, Vajda, Woth, Debreceni (Tarján, 85.) – Schuszter (Antal, 85.), Szabó B., Volter – Kállai K. (Palkó, 85.), Szalay Sz. (Bunevácz, 70.), Tóth M. (Kállai Z., 70). Vezetőedző: Horváth Rudolf
Gólszerzők: Kállai K. (37., 67.), Vajda (48.), Auer (82.)

Rögtön a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést U19-es csapatunk, de a jól tömörülő ellenfél nem engedte helyzetbe kerülni Horváth Rudolf tanítványait. A 35. percben azonban megtört a jég, de Auer Ákos közeli lövése a kapu fölött hagyta el a játékteret. Nem sokkal később azonban már megrezdült a paksiak hálója. Történt, hogy Debreceni Zalán remek szöktetésével Szalay Szabolcs lépett ki a balösszekötő helyén, majd centerezését követően Kállai Kevin bombázott a hálóba.

A második félidő viszont rögtön góllal kezdődött: az előrehúzódó Vajda Bence fejesét még védeni tudta az atomvárosiak cerberusa, ám csapatkapitányunk ismétlése már a kapuban kötött ki. A 67. percben Kállai Kevinnek sikerült dupláznia, miután életerős lövése a bal alsó sarokban kötött ki. A 4–0 arányú végeredményt pedig Auer Ákos állította be a derbi hajrájában, amikor is Volter Patrik remek beadását bólintotta a hálóba.

Hosszú idő után végre egy igazán erős kerettel tudtunk kiállni. Megpróbáltuk végig uralni a mérkőzést, és ez véleményem szerint sikerült is. Nagyon kellemes meglepetés volt Szabó Bence jó játéka. Örömteli, hogy jönnek a fiatalok, azaz a következő generáció. A jövő héten is nyerni akarunk, aztán jöhetnek az utolsó meccsek, melyek az első szakasz dobogós helyezéseiről döntenek

– fogalmazott a találkozó lefújását követően Horváth Rudolf vezetőedző.