Muraszombaton szerepelt az Illés Akadémia U10

Szoros meccset játszottunk az NS Mura hasonló korosztályával.

Faggyas Milán a szlovéniai túrára a Sóvári Dávid – Novák Benett, Tóth Dávid, Kalmár Kornél, Papp Olivér, Vígh Olivér, Sömenek Bálint, Pető-Bagics Barna, Dávid Marcell összeállítású kerettel utazott el. Több hiányzója is volt a vezetőedzőnek betegség miatt. 2X30 percet játszottunk, 6+1-es felállásban – ami érdekes szabály volt számunkra, az az, hogy nem volt les. A találkozót 5–4-re nyerték meg a muraszombatiak.

A játékvezető az ellenfél részére nem csak a kemény, hanem a durva és szabálytalan játékot is engedte, amiből sikerült is előnyt kovácsolni mai ellenfelünknek. Ezekért a szabálytalanságokért, illetve az ezek után elmaradt sípszóért az ellenfél edzője nagyon sportszerűen elnézést kért a mérkőzés lefújását követően. A fizikálisan erős és gyors játékosokból álló csapat igyekezett erősségeit kihasználni, valamint azt, hogy a védőink mögé is helyezkedhetnek a labda elrúgásának pillanatában. Többnyire ezekből a szituációkból voltak veszélyesek az ellentámadásaik. Voltak olyan periódusai a mérkőzésnek, amikor komoly helyzeteink akadtak. Ellenfelünk hosszú percekig nem tudott átlépni a térfelünkre: kapufák, kaput hajszállal elkerülő lövések, kapusbravúrok jellemezték ezeket az időszakokat. A gyerekek megmutatták, hogy amikor bátran alkalmazzák az edzéseken gyakorolt játékelemeket, akkor tetszetős támadásokat tudnak vezetni még egy ilyen erős ellenféllel szemben is! Ez eredményezte, hogy jó pár góllal terheltük meg a szlovének kapuját – azonban ezekre érkezett válasz a részükről is. Ezeket a találatokat többségében gyermeteg hibák előzték meg, amelyek előre gondolkodással és helyezkedéssel kiküszöbölhetők lesznek. Ehhez nagyobb koncentrációra lesz szükség, illetve a labdavesztések utáni átmenetekben is fejlődnünk kell a nemzetközi ellenfelek ellen. A mezőnyfölényünk és az, hogy egy jó iramú, kemény nemzetközi mérkőzésen vagyunk túl egyértelműen pozitívan értékelendő

– nyilatkozta Faggyas Milán a mérkőzést követően.