Mindhárom eredményből jutott az U9-nek

A második fordulót játszották le Hujber Gábor tanítványai.

A székesfehérvári tornát követően most Szombathelyen találkoztak az U9-es bajnokság Észak-nyugati csoportjának résztvevői. A Hujber Gábor vezette Illés Akadémia a Hende Noel, Novák Benett, Rajos Ádin, Kalmár Kornél, Papp Olivér, Tóth Dávid, Dávid Marcell, Menyhárt Amin, Vígh Olivér összetételű csapattal játszott. A múlt heti tornához képest változás volt, hogy nem egyben játszották le a meccseket a gyerekek, hanem egy találkozó most 2X10 perces félidőkből állt, és kétszer játszottak mindenkivel. A gyerekeknek ez mindenképpen jobb volt, hiszen ebben a korosztályban – az előző héten tapasztalt – 60 perces játékidő még soknak bizonyult.

A négy mérkőzés alatt két győzelmet és egy döntetlent illetve egy vereséget értünk el.

Illés Akadémia – Gyirmót SE Győr 2–0

Illés Akadémia – Zalaegerszeg 1–3

Illés Akadémia – Gyirmót SE Győr 3–2

Illés Akadémia – Zalaegerszeg 2–2

A múlt heti tornához képest könnyebbség volt, hogy nem egyben kellett lejátszani 60 percet, ez szerintem egy jó döntés volt, így megfelelő pihenő idejük volt a csapatoknak. Mi egy kicsit dekoncentráltan kezdtük el a tornát, illetve agresszivitásban nem nyújtottunk megfelelőt. A Gyirmót elleni meccseinken jól látszott, hogy képességekben, illetve játékügyességben jobbak voltunk, de ők viszont kellően agresszívan játszottak, amivel kompenzálták ezeket a hiányosságokat. A Zalaegerszeg ellen azonban két nagyon hajtós és élvezetes meccset játszottunk, nagyon jó csapat volt az egerszegi, ezáltal mi is rá voltunk kényszerítve, hogy gyorsan gondolkodjunk, gyorsan cselekedjünk, illetve kellően agresszívak legyünk. A torna utolsó két meccsén nyújtottuk a legjobb teljesítményt, jó volt nézni, ahogy a labdát hátulról kihozva, felépített támadásokból szép gólokat szereztünk. A hétköznapi Sturm Graz elleni meccsünk után a hétvége is nagyon jól sikerült, és megint sokat hozzátett a gyerekek fejlődéséhez. Már nagyon várjuk a következő fordulót, ahol ismét egy szintet szeretnénk majd lépni

– értékelt a mérkőzések után Hujber Gábor.