Kiváló U10-es ütközet az MTK ellen

A 2012-es korosztályunkhoz látogattak a budapesti kék-fehérek.

Felkészülési mérkőzést játszott az Illés Akadémia csapata az MTK Budapest ellen. A Biegner Dániel és Somfalvi Péter vezette U10-es együttes Sóvári Dávid – Németh Levente, Novák Bence, Varga Vince, Német Ádám, Jáger Noel, Rajtosics Marcell, Fazekas Brúnó, Wilcsek Roland, Horváth Csongor, Pető-Takács Botond, Rajos Ádin összetételű kerettel 4X20 perces találkozót vívott meg. Az eredmény teljesen másodlagos volt mindkét fél számára: a cél a gyakorlás, és a tanult elemek viszontlátása – ezt pedig a szakvezetők visszakapták.

A mai felkészülési mérkőzésen a gyerekek fejlődése volt az elsődleges, nem pedig a számbeli eredmény. A vendégek kezdték jobban az összecsapást, viszont ahogy telt az idő, egyre jobban játszottunk és föléjük kerekedtünk, méghozzá hosszabb időszakokra is. Leginkább a II-III. negyedben csináltunk szép és kifejezetten bizakodásra okot adó dolgokat: remek egyéni megoldásokat láthattunk, és gólokat szereztünk rögzített helyzetekből és akcióból is. Ebben a periódusban nem engedtük őket kibontakozni. Az utolsó 20 percben a kék-fehérek voltak fölényben, kihasználták a hibáinkat: sok labdát szereztek a kapunk előtt, és ebből ők értek el gólokat. Nem tudtuk feljuttatni a labdát, többször zavart okoztak a labdakihozatalainkban. Többen is extra teljesítményt nyújtottak ma, ami rendkívül biztató a jövőre nézve. Jobban elfáradtunk a végére, ezt lehet azonban orvosolni: a nyári pihenőből történő visszaérkezés után remélhetőleg már maximális létszámmal edzhetünk. Nívós csapat ellen, jó mérkőzést játszottunk – lesz még ennek folytatása, ezek szolgálják ugyanis a legfőképpen a fejlődésüket

– értékelte a látottakat Biegner Dániel.