Kiélezett, színvonalas mérkőzések

Az Illés Akadémia U9 a Szalmásy Tamás Emléktornán vett részt.

Székesfehérvárra utazott az Illés Akadémia U9-es korosztálya. Pados József a Fazekas Benedict, Francsics Máté, Gyulovics Milán, Henc Dénes, Kárász Miron, Könye Gergő, Rácz Ábel, Sákovics Milán összeállítású keretet játszatta a Szalmásy Tamás Emléktornán. A szabályok a Bozsik-tornán megszokottak alapján alakultak: a nyolc csapat mindegyike játszott mindenkivel, egy találkozó 15 percig tartott. Az ETO FC Győr elleni 2–2-vel indítottuk az eseményt, majd az Újpesti TE ellen is döntetlent játszottunk (1–1). A Vasastól 6–2-re kikaptunk, míg ki-ki meccseken is vereséget szenvedtünk a másik két fővárosi együttestől: az MTK-tól 2–0-ra, a Ferencvárostól 2–1-re. A torna utolsó két mérkőzésén a hazaiak egy-egy csapatával meccseltünk: a fehérváriak „szürke” csapatát 2–1-re legyőztük, míg a „piros” gárdától ugyanilyen különbséggel kikaptunk.

A tornát – 100%-os teljesítménnyel – az MTK nyerte meg.

A harmadik találkozót leszámítva mindenkivel kiélezett, színvonalas mérkőzést játszottunk. A kapott gólok döntő részét a saját fegyelmezetlenségünkből, hibáinkból kaptuk. Rengeteg párharc jellemezte a tornát, amiben felvettük mindenkivel a versenyt, de agresszivitásban még tovább kell fejlődnünk. Támadásban sokszor lassan gondolkodtunk és ezért hoztak rossz döntést a gyerekek. Pozitívum, hogy sok kapura lövésünk volt, amik jól voltak kivitelezve technikailag. A torna előtt a gyerekek kaptak külön egyéni feladatokat, amiket nagy százalékban jól megoldottak. Összeségében nagyon hasznos napon vagyunk túl. Ilyen ellenfelek ellen fontos, hogy végig koncentráljunk a pályán. Ezekből a mérkőzésekből sokat tanulhattak a gyerekek