Két vereség a szombati mérleg

Az Illés Akadémia U12 Budapesten járt.

Az MTK által szervezett nemzetközi mini tornán 2X25 percet játszottak a csapatok: a rendező mellett a felvidéki Trencsén volt a zöld-fehérek ellenfele. Tóth Zsolt a Baranyi Borisz, Bangó Benedek, Hányi Bálint, Kiss Benedek, Lengyel Ágoston, Majlinger Máté, Poszavecz Lénárd, Tóth Noel, Molnár Bálint, Horváth Dániel, Boda Zétény, Temesi Fábián, Dudás Noel, Kovács Viktor összetételű kerettel dolgozott. Az MTK ellen az első félidő abszolút a kék-fehéreké volt, aztán fordulás után sokat javultunk védekezésben és támadásban is, ám a hazaiak győzelme nem forgott veszélyben (0–7). Az ASK Trencín ellen sokkal szorosabb volt a meccs. Az első játékrészben megszerezte a vezetést a szlovákiai csapat, sőt fordulás után kettőre növelték az előnyüket, ám egy szép akció végén Horváth Dániel révén mi is betaláltunk. 1–2 után mentünk előre az egyenlítésért, meg is voltak a lehetőségeink, ám ezek kihasználatlanok maradtak, miközben a trencséniek újból betaláltak, így ez a találkozó is vereséggel ért véget számunkra (1–3).

Két hasznos mérkőzésen vagyunk túl: a gyerekeknek ez volt a második olyan hétvégéje, ahol a 9:9 játékot tanulják. Ebből adódóan elmondhatom, hogy pozitív és negatív tapasztalatokat is gyűjtöttünk: előbbieket igyekszünk erősíteni, utóbbiakat pedig mielőbb kijavítani