Illés Akadémia-Viktória U14 – MOL Fehérvár U14 2–1 (0–0, 2–0, 0–1)
Illés Aka.-Viktória U14:
Czuczai D. – Imre A., Derényi A., Imre B. – Bihari Cs., Harmath R., Bihari P., Anderle M. – Szélessy H. Cserék: Első H., Giczi L., Kovács L. Edző: Luki András
Gólszerző: Szélessy Hédi (48., 1–0; 49., 2–0)

U14-es leányaink számára is megkezdődött a tavaszi bajnoki idény, a csapat pedig „belecsapva a lecsóba” az első helyezett MOL Fehérvár együttesét látta vendégül. A 3X25 perces összecsapás eleje meglehetősen hektikus, kapkodó, csapkodó játékot hozott, egyik csapat sem tudta igazán megnyugtatni és huzamosabb ideig megtartani a játékszert. A kapuk nem forogtak veszélyben, az első etap komoly lehetőség nélkül telt el, 0–0-ról következhetett a folytatás, ami már merőben más képet mutatott. Feljebb toltuk a védekezésünket, agilisabban, harapósabban játszottunk, Első Hanna – aki csereként beállva nagy lendületet adott a csapatnak – és Szélessy Hédi révén pedig több alkalommal is meg tudtuk bontani ellenfelünk védelmét a széleken. A harmad végéhez közeledve aztán épp kettejük pillanatai, percei következtek: Első Hanna két gólpasszal, Szélessy Hédi pedig két góllal szomorította a székesfehérváriakat, ami azt eredményezte, hogy kétgólos előnyről várhattuk a záró felvonást. Ebben a periódusban is veszélyesen játszottunk, motiváltan, gólokra éhesen játszottak a lányok, s meg is voltak a lehetőségeink, hogy tovább növeljük előnyünket. A nyílt játéknak köszönhetően viszont az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy több alkalommal is nagyobb területek, rések adódtak a vendégek előtt, akiknek össze is jött a szépítés, 2–1-gyel érkeztünk meg a hajrába. A MOL Fehérvár nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, de szervezett, fegyelmezett védekezéssel és Czuczai Daniella sérülése miatt immár a mezőnyjátékos Bihari Patríciával a kapuban nem engedtük, hogy újfent betaláljanak. A lányok igazi csapatként küzdöttek, rengeteget dolgoztak ezen a mérkőzésen, ennek pedig egy igencsak nagy skalp begyűjtése és 2–1-es győzelem lett a jutalma.

Nagyon büszkék vagyunk a lányokra és gratulálunk nekik, mert úgy gondolom, óriási fegyvertényt vittek véghez azzal, hogy sikerült legyőzniük a tabella éllovasát. Küzdelmes, hajtós, nagyon jó iramú meccset játszottunk, sokat kellett futnunk, de nagyon jól helytálltak a lányok. Az ilyen találkozók visznek minket előre a fejlődés szempontjából, ebből a maiból is rengeteget tudunk tanulni. Még egyszer gratulálok a csapatnak