Kemény megmérettetés a fővárosban

Az Illés Akadémia U9 Budapesten játszott bajnoki fordulót.

Hujber Gábor a Mándli Marcell – Horváth Levente, Giliczó Balázs, Kovács Levente, Pluska Witold, Magyar Zalán, Farkas Dominik, Komondi Noel, Majoros Márk összetételű kerettel utazott a fővárosba. A mai tornán a Budapest Honvéd vendégei voltunk, mellettük a Debreceni VSC, a Monor és a Diósgyőri VTK voltak az ellenfeleink. A találkozók időtartama 2X15 perc, mindenki játszott mindenkivel. Mindez azt jelenti, hogy a tornán a teljes játékidőnk elérte a 120 percet. A mérkőzések mind tempóban, mind taktikailag magas színvonalon zajlottak, így a nap végére rengeteg tapasztalattal gazdagodtunk.

A mai torna a tavasz legkeményebb megmérettetése volt a korosztályunk számára. Az első mérkőzésen rögtön a legerősebb csapat ellen játszottunk, az első félidőben még játékban nem tudtunk érvényesülni a fizikálisan erősebb Honvéd ellen, ám a második félidőben a mutatott futball és a küzdeni tudás miatt is büszke voltam a srácokra. A következő mérkőzéseken a játékunkkal elégedett lehetek, ám a helyzetkihasználásunk továbbra is gyenge volt. A megtanítható dolgok: mint az alapelveket és játékhelyzet-megoldásokat értik és alkalmazzák a gyerekek, ám a kapu előtti magabiztosság sajnos még hiányzik. A tapasztalatom szerint a többi csapat sokszor helyzet nélkül is tud gólt szerezni, nekünk pedig a tiszta ziccer sem elég. Bízom benne, hogy a gyerekek érésével ez megváltozik, mert ezek nélkül sajnos nem tudunk meccseket nyerni és így nincs meg a játék lényege, azaz a minél több gól szerzése. Ezt leszámítva azonban kijelenthetem, hogy fejlődést mutatnak a gyerekek