Illés Akadémia U17 – NS Mura U17 1–1 (0–0)
Illés Aka. U17:
Pataki R. – Baján, Bolla B., Kovács B., Deme – Smeringa, Kopácsi Á., Nagy H., Zsédely – Katona, Wolf. Cserék: Kovács Á. – Csörnyei, Vér, Takács-Földes, Kopácsi B., Szemes, Sabia, Szentkirályi. Vezetőedző: Kovács László
Gólszerző:
Kopácsi Á. (55., 1–0)

Jó felfogásban, bátran futballozva játszott Kovács László és Nagy József csapata a muravidéki együttes ellen. Az első játékrészben valamivel többet volt a labda a fekete-fehéreknél, ám ha mi szereztük azt meg, akkor megbecsültük, és igyekeztünk támadásokat építeni. Az utolsó passzokba azonban hiba csúszott, így igazán nagy helyzetet nem tudtunk kialakítani.

Fordulás után hamar vezetést szerzett a vendégcsapat, közepén hagytuk üresen a centert, és a védőharmadban elkövetett hibánkat kihasználta az ellenfél. Az 55. percben azonban egyenlítettünk: egy szépen épített támadás során Kopácsi Áron szlalomozott be a büntetőterületen belülre, majd 10 méterről jobbal a jobb alsóba lőtt, a labda egy bekken valamennyire irányt változtatott, 1–1. Ezek után inkább mi álltunk közelebb a győztes gól megszerzéséhez: a 84. percben Vér Kristóf szögletére a hosszú saroknál Bolla Bálint érkezett, közeli fejese azonban a bal oldali kapufán csattant. A vendégek egy szabadrúgás után tudtak veszélyeztetni, ám újabb találatot nem láthattunk, így igazságosnak mondható döntetlennel ért véget a mérkőzés.

Kicsit csúszós talajú pályán lejátszott mérkőzésen mind a két csapat tette a dolgát. Az első félidőben szervezettebben tudtunk futballozni, a másodikban viszont gólt szereztünk. Vannak feladatok, amiket kijavítani szükséges. Azonban elmondhatom, az összképet tekintve azon az úton járunk, ami előrébb viszi a társaságot, előrébb viszi a folyamatokat, azaz támadólag léptük fel most is, és a későbbiekben is ezt várom a csapatomtól

– mondta a mérkőzés után Kovács László vezetőedző.