Ikszelt a Haladás szlovén ellenfelével

Szijjártó Ármin kezdett, a többi U19-es csereként állt be.

A horvátországi Umagban edzőtáborozó Szombathelyi Haladás első ottani felkészülési találkozóján a szlovén első osztály 9. helyezettjével, az NK Aluminijjel találkozott. Németh Szabolcs a Verpecz – Kállai K., Csató, Németh M., Bosnjak – Antal, Holdampf, Kiss B., Szijjártó – Lencse, Tóth M. összetételű csapatot küldte pályára. A szikrázó napsütésben lejátszott meccs elején inkább taktikai küzdelem zajlott, aztán egy rendkívül formás akciót mutatott be a Haladás a 27. percben, amelynek végén Lencse lőtt a 16-os vonaláról: a kapus kiütötte a labdát, az arra startoló – és egyébként kapufát fejelő – Antalt fellökték, így büntetőhöz jutottunk. A mészpöttyre letett játékszert Lencse higgadtan a kapu jobb felébe lőtte, 1–0 a Halinak! Négy perc múlva Lencse visszagurításából Kiss Bence célozta meg a jobb alsót, ám a szlovének kapusa nagy bravúrt bemutatva szögletre ütötte a labdát. A 43. percben Antal kapott centerposzton egy jó kiugratást, ám 17 méteres lövését fogta a hálóőr. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, és a 44. percben egy szöglet utáni ide-oda pattogó labdából egyenlített az Aluminj, így 1–1-es eredménnyel mentünk szünetre.

Verpecz – Kállai K., Guzmics, Devecseri, Bosnjak – Doktorics, Szekér, Csilus, Tóth M. – Tóth-Gábor, Lencse formációval futottunk ki a második félidőre. Az 53. percben Tóth-Gábor Kristóf száguldott el a bal szélen, egy jó csellel belépett a büntetőterületen belülre, ahol buktatták, 11-es! Ezúttal Tóth Milán állt a labda mögé és jobbal a jobb alsóba lőtt, 2–1 ide! Az 55. percben Lencse helyett Horváth Rajmund, Tóth Milán helyett pedig Monori Norbert érkezett. Rajmi rögtön helyzetbe is került, ám túlcselezte magát, így odalett a lehetőség. Kállai Kevin helyére Dezamits Dominik állt be a jobbhátvéd posztjára a 69. percben, majd a hetvenkettedikben Tarján Patrik jött Bosnjakot váltva, illetve Horváth Rajmund-Doncsecz Levente csere is történt. A 78. percben Doktorics jobbról remekül hozta befelé a labdát, levitte egészen az alapvonalig, ahonnan középre is adta, ám a berobbanó Monoriról a lövés éppen a kapus kezébe halt el.  A 84. percben a meccs harmadik – egyébként szintén jogos – büntetőrúgását láthattuk, amikor Devecseri fogta meg a felugró Kidricset. A sértett a jobbra ugró Verpecz mellett a bal sarokba lőtt, 2–2. A hajrára Nagy Benjámin is beállt, ám újabb találat már nem született, így az első horvátországi edzőmérkőzésen döntetlent játszott a Szombathelyi Haladás.