U15-ös leányaink Polovics Dorina mesterhármasával, valamint Alasz Hanna duplájával 5–1-es sikert arattak a DVTK együttese ellen.

Illés Akadémia-Viktória U15 – DVTK U15 5–1 (3–1)
Illés Aka.-Viktória U15:
Czuczai D. (Németh F., 64.)  – Ferenczi H. (Kóródi A., 64.) , Takács M. (Babos H., 70.) , Lukács K., Gulyás D. – Sági F., Gulyás Sz. (Gulyás L., 54.) , Harmath R. (Imre A., 54.)  – Licskai L., Alasz H. (Bihari Cs., 64.) , Polovics D. (Bihari P., 64.) Vezetőedző: Ferencsik Evelin
Gólszerzők: Alasz H. (23., 1–1; 56., 5–1), Polovics D. (33., 2–1; 37., 3–1; 52., 4–1)

Első hazai bajnoki mérkőzését játszotta legfiatalabb akadémiai korosztályunk. Ferencsik Evelin U15-ös tanítványai a DVTK csapatát fogadták. A mérkőzés nem indult jól számunkra, a 3. percben a miskolciak kerültek előnybe, ezt követően azonban fokozatosan vettük át az irányítást. Ez labdabirtoklásban és helyzetekben egyaránt megmutatkozott, az utolsó passzokba, mozzanatokba azonban rendre hiba csúszott. A kimaradt helyzeteket követően a 23. percben aztán megtört a jég, egy labdaszerzés után Alasz Hanna szép szóló végén volt eredményes, s miután átszakadt a gát, Polovics Dorina a szünet előtt még két távoli lövésből beköszönt, a félidőben már 3–1-re vezettünk. Ifjú tehetségünk aztán ott folytatta, ahol abbahagyta, csapatunk negyedik találatát is ő szerezte, majd egy remek kiugratás után Alasz Hanna gyarapította tovább góljainak számát, ekkor már 5–1 volt az állás. A hátralévő időben is akadtak még lehetőségeink, Ferencsik Evelin valamennyi játékosnak lehetőséget adott – akik friss lendületet adva, jól szálltak be a mérkőzésbe –, az eredmény azonban már nem változott, 5–1-es győzelmünknek köszönhetően magabiztosan tartottuk itthon a három pontot.

Nem úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy kellene, az ellenfél góljával indult minden, ettől azonban szerencsére felébredtünk és elkezdtük játszani azt a focit, amit mi valójában tudunk. Sokat birtokoltuk a labdát, sok szép támadást vezettünk, aminek örülök, már csak a helyzetkihasználáson kell javítani. A védekezésünk jobban nézett ki, mint az MTK ellen, de így is akadtak hibák, amiket természetesen kijavítunk, hiszen egy tanulási folyamat legelején vagyunk. Erre a mérkőzésre lehet építeni, gratulálok a lányoknak