Hatodik helyen zárt az Illés Akadémia U8

A Pittentalcup U8-as korosztályában 15 csapat mérte össze tudását.

Az Illés Akadémia U8 a Baráth Olivér, Farkas Dominik, Geregai Levente, Horváth Ákos, Horváth Levente, Kovács Levente, Magyar Zalán, Majoros Márk, Mándli Marcell, Pluska Witold és Tóth Zsombor összetételű kerettel vágott neki az alsó-ausztriai tornának. A meccsek 13 percig tartottak, a felállás pedig 6+1-es volt. A karintiai NSG Steinfeld elleni 5–0-val indította a tornát Pados József csapata, míg a bécsi FAC-tól 4–2-re kikaptunk. Ez a csoport második helyét jelentette. A negyeddöntőben az MTK 6–0-ra vert meg bennünket, ami után a Mészöly Focisuli ellen 3–2-re győztünk. Az ötödik helyért a bécsi TWL-Elektrával mérkőztünk meg, és az osztrákok 3–0-ra nyertek.

A tornán FAC–MTK-döntőt rendeztek, ahol a budapesti kékek 5–3-ra diadalmaskodtak.

Nagyon jól kezdtük a mai napot. Felszabadult játék és örömfoci jellemzett mindenkit. A második meccsen 5-6 percig nem tudtuk, hol is vagyunk, aminek köszönhetően hátrányba kerültünk. Sajnos ezt a mérkőzés második felére – a nagy küzdés ellenére sem – sikerült megfordítani. A csoport utolsó meccse elmaradt, mert eggyel kevesebb csapat érkezett, így a második helyen jutottunk tovább. A legjobb 8 között a nap leggyengébb játéka miatt komoly vereséget szenvedtünk. Rendeztük a sorainkat és jól, agresszívan játszva megnyertük az 5-8. helyért a “kis elődöntőt”. Az utolsó mérkőzéseken látszódott a fáradtság rajtunk – amiben közrejátszott a nagy meleg is – így a hatodik pozícióban végzetünk. Büszke vagyok mindenkire! Köszönöm ezt a teljes évet a gyerekeknek és a szülőknek is! Sokat tanultak és hatalmasat fejlődtek tavaly nyárhoz képest. Méltó lezárása volt a 2021/2022-es szezonnak ez a mostani torna

– nyilatkozta a tornát követően Pados József.