Három ponttal térhet haza az U19-es csapatunk

Debreceni VSC-DLA U19 – Illés Akadémia U19 0–3 (0–1)

Illés Aka. U19.: Gróz – Auer, Vajda, Woth, Tarján – Schuszter, Markó (Rosner, 85.), Volter (Bunevácz, 69.) – Horváth R. (Kállai Z., 76.), Szalay Sz., Tóth M. (Antal, 85.) Vezetőedző: Horváth Rudolf

Gólszerzők: Tóth M. (31.), Kállai Z. (88.), Szalay Sz. (91.)

Nagyon jól sikerült a felkészülés a debreceni mérkőzésre és ennek megfelelően remekül is kezdtek a hajdúsági fővárosban Horváth Rudolf tanítványai, akik kifejezetten sok helyzetet alakítottak ki az első félidőben. Ezek közül Tóth Milán ki is használt egyet a 31. percben, így a szünetben 1–0 arányban vezettek akadémistáink.

A második játékrészben a hazaiak is magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak és sikerült is egy 11-est kiharcolniuk, ám ezt Gróz Bálint hárítani tudta. A derbi hajrájában aztán a mieink szabályosan szétzilálták a hajdúságiak védelmét és Kállai Zalán, valamint Szalay Szabolcs révén két újabb találatot szereztek és fölényessé tették győzelmüket.

Nagyon kiélezett bajnokság várható, ezért minden győzelem rendkívül sokat érhet. Szerencsére mi kettővel kezdtünk. Így most a folytatásra némileg nyugodtabban készülhetünk. Külön öröm, hogy a játéklehetőséghez jutó fiatalok jól teljesítettek, lehet rájuk számítani. A következő meccsünkön a Honvéd ellen is nyerni szeretnénk

– tekintett már egy picit előre a debreceni derbit követően Horváth Rudolf vezetőedző.