U17-es leánycsapatunk vereséget szenvedett a Puskás Akadémia vendégeként.

Puskás Akadémia FC U17 – Illés Akadémia-Viktória U17 4–0 (2–0)
Illés Aka.-Viktória U17:
Francsics V. – Polovics D. (Báder M., 82.), Takács M., Lukács K., Licskai L. – Sági F., Szilvási N. (Kutasy L., 79.), Bukor Z. (Müller Zs., 68.) – Nagy B. (Giczi K., 68.), Tóth L. B. (Csombor L., 46.), Alasz H. Vezetőedző: Biró Bence

Felcsúti túra várt U17-es leányainkra, akik a Puskás Akadémia együttesével néztek farkasszemet a bajnokság 13. fordulójában. A találkozó eleje meglehetősen hektikusra sikeredett, majd egy megpattanó szabadrúgásból a hazaiak szereztek vezetést. A bekapott gól után rendeztük a sorokat, magunkra találtunk, ám a 37. percben következett egy újabb Puskás Akadémia-szabadrúgás, melyből ismét gól született, így már 2–0 volt az állás. Ez a találat már érezhetően megfogta a lányokat, akik talán egy picit a hitüket is elveszítették abban, hogy egyenlíteni lehet, vagy éppen meg lehet fordítani ezt a találkozót. Az eredmény viszonylag sokáig nem változott, majd elérkeztünk a végjátékhoz, amikor rövid idő leforgása alatt ismét két gólt szerzett a vendéglátó: előbb Berencsi Bernadett volt eredményes, majd Érsek Eszter állította be a 4–0-s végeredményt. Biró Bence és Szabó-Kiss Zsófia tanítványai április 14-én, vasárnap az MTK elleni hazai találkozóval zárják majd az alapszakasz küzdelmeit.

Nagyon jó játékosokkal teli csapattal találkoztunk. Nem is volt könnyű dolgunk, ellenfelünk hosszú, előrerúgott labdákkal operált, ennek köszönhetően pedig rengeteg versenyfutás jellemezte az összecsapást. Ez a letámadásra épülő védekezésünknek érezhetően nem ízlett. A labdakihozatalaink működtek, igyekeztünk felépíteni a támadásokat, több-kevesebb sikerrel. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a felcsútiak vezettek több támadást (kiváltképp a mérkőzés utolsó harmadában). Voltak jó periódusaink, főleg az első hazai gól után ráztuk meg magunkat. Úgy érzem, hogy ha azt a játékot tudtuk volna végig játszani, amit abban a nagyjából húsz percben produkáltunk, akkor nagyon jó, szoros mérkőzés kerekedhetett volna ki a maiból. Ezt kell kiragadni, erre kell koncentrálnunk. Ami a helyzeteket illeti, ezúttal kevesebb volt belőle, mint a korábbi találkozókon. Kapufáig jutottunk. Furán hangzik négy kapott gólnál, de ki kell emelnem Francsics Virágot a kapuban, és a két belső védőmet: Takács Mírát és Lukács Korinát. Nagyon jó teljesítményt nyújtottak. Azt semmiképpen sem mondhatom, hogy érdemtelenül maradt ott a három pont. Tudtuk, hogy Felcsúton kettő góllal jobbnak kell lenni ahhoz, hogy nyerni tudjunk, ez most nem volt meg. Ha minden igaz, még kétszer megmérkőzünk ezzel a csapattal a szezonban. Ez külön öröm, mert az ilyen találkozókból lehet a legtöbbet tanulni. Színvonalas mérkőzésekre számítok

– foglalta össze a felcsúti kilencven perc történéseit Biró Bence vezetőedző.