Fárasztó torna szép győzelmekkel

A hetedik helyen zárt az Illés Akadémia U9.

A Székesfehérváron megrendezett Főnix Kupán 4+1-es felállásban játszottak a csapatok 15 perces mérkőzéseket. A teremben az oldalvonalak mentén palánk húzódott. Az Ikarus BSE (1–0), az SC Sopron (5–1) és a Siófok (4–0) is nyertünk, ám a rendező Főnix-Goldtól (2–4) és az MTK-tól (0–10) kikaptunk. Az utolsó csoportmeccsen a Gödöllőt 3–0-ra megvertük. Ez az eredménysor a csoportban a hétcsapatos csoport harmadik helyére volt elegendő, éppen csak lemaradtunk az elődöntőről. Az 5-8. helyért előbb a III. Kerülettel játszottunk egy ki-ki meccset, amit végül büntetőkkel nyertek meg az óbudaiak (3–4). A 7. helyért ismét a gödöllőiekkel kerültünk össze, és ezúttal is mi bizonyultunk jobbnak (5–0). A tornát az MTK nyerte, a Ferencváros, a Főnix-Gold és a Pécsi MFC előtt. Pados József a Fazekas Benedict, Francsics Máté, Henc Dénes, Könye Gergő, Nagy-Szabó Benett Péter, Sákovics Milán, Vincze Hunor, Majoros Márk összetételű kerettel dolgozott.

Nagyon jó felfogásban játszottuk az első három mérkőzést. Bátran, kezdeményezően fociztunk. Rengeteg párharcot nyertünk, sok volt a labda nélküli mozgás és jó döntéseket hoztak a gyerekek a pályán. A házigazda csapat ellen azonban ajándékoztunk két gólt, utána viszont ismét jó mentalitással futballoztunk. Az MTK-t túlságosan tiszteltük és mélyen magunk alatt teljesítettünk. A csoportban így a harmadik helyen végeztünk. A rájátszás első meccsén mindkét csapat előtt voltak lehetőségek, sokat tettünk azért, hogy a rendes játékidőben eldöntsük a magunk javára a mérkőzést. Sajnos a befejezéseknél pontatlanok voltunk, a büntetőpárbajban pedig alul maradtunk. A helyosztón meggyőző játékkal nyertünk, a futball minden elemében felülmúltuk ellenfelünket. Nagyon hasznos napon vagyunk túl. Összesen 120 percet játszottunk, szinte megállás nélkül a palánknak köszönhetően. Hosszú, fárasztó tornát tudtak le a gyerekek, akikre büszke vagyok. Mindenki jól teljesített, fejlődésüket segítette ez a torna