Egy góllal kapott ki nemzeti csapatunk

Schäfer András 86 percet töltött a pályán.

Az angolok legyőzése után újabb elképesztő kihívás előtt állt Magyarország válogatottja, hiszen Olaszország ellen léptek pályára Szoboszlai Dominikék. Marco Rossi ezúttal is a kezdőcsapatba állította az Illés Akadémia egykori növendékét, Schäfer Andrást. A cesenai mérkőzésen fergeteges szurkolást mutatott be a magyar tábor, ám a regnáló Európa-bajnokot ezzel sem lehetett kizökkenteni: az első félidőben kétgólos előnyt építettek fel az azzurrik. A mieink azonban nem adták fel és egy óra elteltével sikerült szépítenünk. Fiola Attila viharzott el a jobb oldalon, éles középreadását pedig az egyik hazai bekk a saját kapujának a bal felébe lőtte. 2–1 után itt is, ott is adódtak kisebb lehetőségek. Az utolsó percekben az olaszok húzták az időt, és tették mindezt eredményesen, mert megőrizték egygólos előnyüket, így maradt a 2–1-es olasz siker.

Sajnos Schäfer András a 71. percben sárga lapot kapott – mivel az angolok ellen is volt egy figyelmeztetése, ez azt jelenti, hogy a Németország elleni Puskás Arénabeli találkozón nem játszhat majd.

Nyitókép forrása: Reuters