Illés Akadémia U15 – Fehérvár FC U15 3–3 (2–1)
Illés Aka. U15:
Rapali – Angler, Hányi, Szakály, Csonka – Hideg, Mihály, Sánta – Horváth Á., Bosnyák, Horváth L. Cserék: Laczó, Szabó B., Bogdán, Kiss-Szécsényi, Grádvohl, Börczi. Vezetőedző: Szűcs János.
Gólszerzők: Németh L. (11., 1–0; 40+2., 2–1), Bosnyák (46., 3–1)

Jövő héten Diósgyőrben kezdi meg az U15-ös bajnokságot Szűcs János csapata, aminek főpróbája a Fehérvár FC elleni mai találkozó volt. Egyértelműen aktívabbak voltak a zöld-fehérek, akik bő tíz perc előnybe kerültek: Németh Levente 20 méterről a kapu jobb alsó sarkába zúdította a labdát, 1–0.  Nem sokkal később egyenlíteni tudtak a piros-kékek, ám a félidő utolsó szava a miénk volt: egy visszatámadás után megszerzett labdát Németh Levente a jobbösszekötő helyéről a léc alá rúgta, 2–1.

A második félidőben előttünk adódott több lehetőség, amelyek közül a 46. percben kettőre tudtuk növelni az előnyünket. Egy középpályás labdaszerzés után Bosnyák Botond lépett be a 16-oson belülre és a rárontó kapus mellett a hosszúba lőtt, 3–1. Akár újabb találathoz is volt helyzetünk bőven, ám míg előttünk kimaradtak ezek, addig egy szabadrúgás után egy gólra feljöttek a székesfehérváriak. Sőt, újabb pontrúgás – ezúttal egy szöglet után – 3–3-ra alakult az eredmény, pedig előtte megint ziccerünk volt a kétgólos előnyhöz…

Közhely, azonban nem mondhatok mást: tanulságos mérkőzés volt a mai. 50 percig nagyjából azt kaphattam vissza, amit vártam. Működtek a letámadásaink, a mentális egységünk rendben volt, azt adták a srácok, amit a héten gyakoroltunk. A cserék után nem tudtunk hozni ezt a szintet. A Fehérvár két pontrúgás után pedig egyenlített, miközben ziccerek sokaságát hagytuk ki a másik kapunál. Összességében fontos találkozó volt ez, több pozitívummal, mint negatív dologgal. Láthattuk a hibákat, aminek megfelelően fogunk készülni a DVTK elleni bajnoki mérkőzésre