Békéscsabán egy pontot szerzett a Haladás

Horváth Rajmund szűk tíz percet játszott.

A Merkantil Bank Liga 23. fordulójában az egyik leghosszabb túra várt a Szombathelyi Haladásra, hiszen a Békéscsaba 1912 Előre otthonában játszottak a vasiak. Németh Szabolcs nem számíthatott sérülés miatt Szijjártó Árminra. A zöld-fehérek Rózsa – Kállai, Guzmics, Németh M., Bosnjak – Kiss B., Holdampf, Szekér, Doktorics – Lencse, Tóth M. tizeneggyel kezdtek, azaz kapusedzőnk, Rózsa Dániel mellett Kállai Kevin, Kiss Bence, Szekér Ádám, Doktorics Áron és Tóth Milán képviselte az Illés Akadémia-vonalat. A padon többek mellett Tóth-Gábor Kristóf, Horváth Rajmund, Tarján Patrik és Simut Lucas Mario vártak bevetésre, azaz U18-as válogatottunk, Simut Mario először volt tagja a Haladás keretének.

Ismerkedéssel teltek az első percek, aztán pedig a Haladás-védelem mozizásával: az első negyedóra végén egy szögletén üresen hagytuk a gólkirály-jelölt Lukácsot, aki köszönte szépen és Rózsa ketrecének bal felébe bólintott, 1–0. A szünetig nem tudtuk feltörni a lilák védelmét, pedig inkább nálunk volt többet a labda. Az eredményre reagálva kettő cserét hajtott végre a szünetben Németh Szabolcs: Tóth Milán és Doktorics Áron nem jöttek ki a folytatásra, a helyükre Tóth-Gábor Kristóf és Devecseri Szilárd álltak. Hamar eredménye is lett a változtatásnak: egy oldalszabadrúgás után Guzmics Richárd tette le a labdát Lencséhez, aki az ötösről a hálóba kotorta a labdát, 1–1. Negyedóra múlva Tóth-Gábor szánta el magát lövésre 16 méterről, de a hazaiakat a kapufa megmentette. Később adódott lehetőség még Lencse előtt is, illetve a hajrában beálló Horváth Rajmund is megszerezhette volna a Hali győztes gólját, ám nem sikerült betalálni, így maradt az 1–1, és a Hali egy ponttal tért haza a keleti kirándulásról.