Az U15-ös csapat csereként beállt kapusa is gólt szerzett

Az I. osztályú labdarúgó utánpótlás-bajnokságok legutóbbi fordulójában egy győzelem, két-két döntetlen és vereség az Illés Akadémia-Haladás csapatainak mérlege. Az U15-ösök csereként beállt kapusa gólt szerzett.

U14

Videoton–Illés Akadémia-Haladás 3-1 (0-1). – Székesfehérvár, 26. forduló, vezette: Horváth II. J.

Gól: Fördős Adrián (11).
Illés Akadémia-Haladás: Hegyi Krisztián (Schüld Máté) – Sólyom Bence (Markó Máté László), Pásztor Mátyás Bence, Fábián Bálint (Jakab Dávid), SÉFER MÁRK BALÁZS – FÖRDŐS MÁRK, Szalay Szabolcs, Czafik Ábel Krisztián, Illés Ákos – Kállai Kevin (Palkó Bálint József), Debreceni Zalán. Edző: Bánfalvi Attila.
A szombathelyi csapat remek első félidőt produkált, gólján kívül két kapufát is lőtt és két ziccert is elhibázott. Szünet után egy szabadrúgásgóllal a hazaiak egyenlítettek, majd a maguk javára fordították a találkozót. A harmadik, mindent eldöntő találatot az utolsó percben, tizenegyesből szerezte.
A bajnokság állása: 1. MTK 71, 2. Puskás Akadémia 68, 3. Győri ETO 56, … 11. Illés Akadémia-Haladás 28 pont.
27. forduló, szombat, 14.00: Illés Akadémia-Haladás–Vasas Kubala Akadémia.

U15
Videoton–Illés Akadémia-Haladás 1-3 (1-2). – Székesfehérvár, 26. forduló, vezette:
Hudra.
Gól: Nyári Patrik (13), Zubor Dominik (26), Kiss Ágoston Álmos (74).
Illés Akadémia-Haladás: Csutorka Márk – Bognár Adrián, Bokor Bence, Zubor Dominik, Kónya Imre – Tóth-Gábor Kristóf, Huszti András, Illés Bence, Nyári Patrik – Edelényi Bálint, Nagy Kevin Tamás (Kiss Ágoston Álmos). Edző: Bánfalvi Zsolt.
A mindössze egy kapuscserével érkező szombathelyiek különösen az első félidőben teljesítettek jól a  tavasszal addig veretlen székesfehérváriak ellen. A harmadik vasi gólt a csereként beállt kapus, Kiss Ágoston szerezte. Az Illés Akadémia-Haladásban mindenki jó teljesítményt nyújtott, Bokor Bence a mezőny legjobbja volt.

A bajnokság állása: 1. Honvéd 62, 2. Puskás Akadémia 57, 3. Győri ETO 56, … 5. Illés Akadémia 47 pont.
27. forduló, szombat, 12.00: Illés Akadémia-Haladás–Vasas Kubala Akadémia.

U16
Illés Akadémia-Haladás–Honvéd Magyar Futball Akadémia 2-2 (1-1). – Illés Akadémia, felsőházi rájátszás, 11. forduló, vezette:
Krasznai.
Gól: Winkler András (11), Szabó Dániel (18).
Illés Akadémia-Haladás: Oswald Dániel – SZABÓ DÁNIEL, LATYÁK BENCE, ACSÁDI RICHÁRD , Szalai Csaba – Vargovics Tamás (Horváth Krisztián), Putz Gergő, Bárdics Erik, Kovács Ádám (Szilágyi Adrián Gábor) – VÁMOS MÁRK, WINKLER ANDRÁS (Dorner Patrik). Edző: Csordás Csaba.

Az első pár percben megkapta immáron szokásos gólját a szombathelyi együttes. Ám aztán olyan futballt produkált, amire lehet építeni, megfordította a mérkőzés állását a hazai alakulat. Szünet után rendezte sorait a Honvéd, intenzív, sok párharccal tarkított játék folyt a pályán. Végül egy védelmi kihagyás után egyenlített a vedéggárda, ettől függetlenül az lllés Akadémia jó teljesítményt nyújtott a meccsen.

A bajnokság állása: 1. FTC 19, 2. MTK 18, 3. Honvéd 18, … 6. Illés Akadémia-Haladás 10 pont.
5. forduló, szombat, 10.00: Illés Akadémia-Haladás–Győri ETO

U17
Illés Akadémia-Haladás–Honvéd Magyar Futball Akadémia 0-4 (0-3). – Illés Akadémia, 11. forduló, vezette:
Görög.
Illés Akadémia-Haladás: Schener Bálint – Holzmann Patrik (Pálóczi Patrik Dominik), Labát Krisztofer, Imre Szabolcs, Füleki Márk – Dombi Gergő (Szántó Roland Milán), KISS BENCE, Tóth Marcell, KISS TAMÁS – Varga Kevin (Bolla Gergő), Kovalovszki Máté (Timár Kristóf). Edző: Desits Szilárd.
A vasiak jelenlegi állapotukban nem tudják felvenni a versenyt az élcsapatokkal.
A bajnokság állása: 1. MTK 26, 3. Honvéd 20, 3. Puskás Akadémia 18, … 5. lllés Akadémia-Haladás 12 pont.

Fotó: Unger Tamás/haladas.hu

U19
Győri ETO–Illés Akadémia-Haladás 2-2 (0-1). – Győr, alsóházi rájátszás, 11. forduló, vezette:
Csejtei.
Gól: Tóth Máté 2 (17, 80).
Illés Akadémia-Haladás: Molnár Márk – Tiba Levente (Molnár Tamás), Horváth Kevin, Keresztes Bence, Tóth Gergő Ádám – KÓCSA TAMÁS, TÓTH MÁTÉ (Szőke Dániel), SZABÓ ÁBEL, Soós Bence – Garda Géza (Kőris Krisztián), Könczöl Szilárd. Edző: Kuttor Attila.
Egy, már megnyert mérkőzést engedett ki a kezéből a szombathelyi csapat. A Győr a 85. percben szépített, a 92. percben egyenlített.
A bajnokság állása: 1. Győri ETO 18, 2. Illés Akadémia-Haladás 18, 3. Videoton 17 pont.
13. forduló, május 21., 11.00: Videoton–Illés Akadémia-Haladás