Két akadémista döntetlen

Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-bajnokságok legutóbbi fordulójában az Illés Akadémia csapatai közül kettő döntetlent játszott, kettő kikapott. Az U19-esek szabadnaposak voltak.

U14
Illés Akadémia-Haladás–Vasas Kubala Akadémia 1-5 (1-2). – Illés Akadémia, 27. forduló, vezette: Kovács B. II.
Gól: Szalay Szabolcs (29).
Illés Akadémia-Haladás: Hegyi Krisztián (Luisser Márk) – Jakab Dávid (Meggyes Balázs), Pásztor Mátyás Bence, Fábián Bálint, SÉFER MÁRK BALÁZS – FÖRDŐS ADRIÁN, SZALAY SZABOLCS, Auer Ákos, Illés Ákos – Kállai Kevin (Sólyom Bence), Debreceni Zalán (Czafik Ábel Krisztián). Edző: Bánfalvi Attila.
2-1-es Vasas vezetésnél a szombathelyiek előtt több lehetőség is adódott az egyenlítésre, ám újabb gólt a vendégek szereztek. Megérdemelten nyert a vendéggárda, de a gólkülönbség túlzott.
A bajnokság állása: 1. MTK 74, 2. Puskás Akadémia 68, 3. ETO FC Győr 59, …11. Illés Akadémia-Haladás 28 pont.
28. forduló, szombat, 12.00: Kecskemét–Illés Akadémia-Haladás.

U15
Illés Akadémia-Haladás–Vasas Kubala Akadémia 0-0. – Illés Akadémia, 27. forduló, vezette: Horváth Á.
Kiállítva: Nyíri Vince (78. p.).
Illés Akadémia-Haladás: Csutorka Márk – Bognár Adrián (Huszti András), Bokor Bence, Zubor Dominik, Kónya Imre – Tóth-Gábor Kristóf, Horváth Márk, Nyíri Vince, Nyári Patrik – Edelényi Bálint (Szekér Ádám), Nagy Kevin Tamás (Illés Bence). Edző: Bánfalvi Zsolt.
Egy nagyon jó Vasas ellen az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, helyzetei viszont a szombathelyi együttesnek voltak. Szünet után a Vasas került fölénybe, a vasiak néhány futballistája elfáradt, így nem volt annyira hatékony a játékuk.
A bajnokság állása: 1. Honvéd 65, 2. ETO FC Győr 57, 3. Puskás Akadémia 57, … 6. Illés Akadémia-Haladás 48 pont.

U16
Illés Akadémia-Haladás–ETO FC Győr 1-3 (0-2). – Illés Akadémia, felsőházi rájátszás, 5. forduló, vezette: Beke.
Gól: Acsádi Richárd (80).
Illés Akadémia-Haladás: Oswald Dániel – Szabó Dániel, Latyák Bence, Acsádi Richárd, Szalai Csaba – Szilágyi Adrián Gábor, Putz Gergő, Bárdics Erik (Vargovics Tamás), DORNER PATRIK (Acsádi Dániel) – Vámos Márk, Winkler András (KOVÁCS ÁDÁM). Edző: Csordás Csaba.
Ismét a mérkőzés elején kapott gólt a szombathelyi csapat és hiába dominált a második félidőben és játszott jobban, addigra már túl nagy előnyt adott ellenfelének.
A bajnokság állása: 1. FTC 19, 2. Honvéd Magyar Futball Akadémia 19, 3. MTK 18, … 6. Illés Akadémia-Haladás 10 pont.
13. forduló, 13.00: Illés Akadémia-Haladás–Vasas Kubala Akadémia

U17
lllés Akadémia-Haladás–ETO FC Győr 1-1 (0-1). – Illés Akadémia, felsőházi rájátszás, 5.forduló, vezette: Kocsondi.
Gól: Dombi Gergő (74).
Illés Akadémia-Haladás: SOMOGYI MÁTÉ – Holzmann Patrik, Labát Krisztofer, IMRE SZABOLCS, Füleki Márk – DOMBI GERGŐ (Pálóczi Patrik Dominik), Bontó Marcell, Tóth Marcell, Kiss Bence – Varga Kevin, Kovalovszki Máté (SZÁNTÓ ROLAND MILLÁN). Edző: Desits Szilárd.
Egy nagyon jól felkészített ellenfél ellen, jó iramú mérkőzésen reális eredmény született.
A bajnokság állása: 1. MTK 26, 2. Honvéd Magyar Futball Akadémia 20, 3. Puskás Akadémia 18, … 5. Illés Akadémia-Haladás 15 pont.
13. forduló, szombat, 11.00: Illés Akadémia–Vasas Kubala Akadémia.