Az Illés Akadémia U9 is megkezdte a mini-tornákat

A csapatnak nagy lépés volt a tavalyi Bozsik-fesztiválok után egy ilyen kiemelt tornán részt venni.

Megkezdte a Kiemelt Bozsik-tornákat az Illés Akadémia U9-es korosztálya is.  A lebonyolításban is sok változás volt, hiszen a játékidő 4X15 perc lett, a szünetekben lehet csak cserélni, illetve minden szünetben kötelező a cserejátékosokat becserélni. Utóbbi döntés nagyon jó, hiszen így minden játékosnak megfelelő játékideje lesz egy-egy tornán. Hujber Gábor és Balogh Bence a Hende Noel, Novák Benett, Menyhárt Amin, Papp Olivér, Kalmár Kornél, Tóth Dávid, Vígh Olivér, Dávid Marcell összetételű keretet játszatta ezen a vasárnapon.

MOL Fehérvár FC U9 – Illés Akadémia U9 9–6 (2–1; 0–1; 5–3; 2–1)
Gólszerzők: Kalmár (3), Papp O. (2), Dávid

Illés Akadémia U9 – ETO FC Győr U9 4–13 (1–4; 0–3; 1–4; 2–2)
Gólszerzők: Kalmár (2), Papp O., Dávid

Két 60 perces mérkőzést játszottunk, két erős ellenfél ellen. Sokszor játszottunk már mindkét csapat ellen, de a megnövekedett játékidő még teljesen új volt a gyerekek számára. Az első mérkőzésen a fehérváriak ellen jól játszottunk, szép labdakihozatalaink voltak, felépített támadásokból szép gólokat szereztünk. Minden jól működött, amit kértem a srácoktól, viszont a kapu előtt sokszor határozatlanok voltunk, sok helyzetet kihagytunk, erre a következő meccsen jobban kell koncentrálnunk. A második meccs sajnos értékelhetetlen volt: az első meccsen mindent kiadtak magukból a gyerekek, így fizikálisan elfáradtak, ekkor nem tudtak jó döntéseket hozni egy teljesen friss csapat ellen. Elsőre sajnos szokatlan volt nekik ennyi játékidő, ám küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak. Hozzá fognak szokni a hosszabb meccsekhez, fizikálisan megszokják a nagyobb terhelést, utána pedig eredményesebbek is lesznek a gyerekek! Összességében nagyon jó fejlődési lehetőség egy ilyen kiemelt bajnokság a gyerekek számára

– mondta Hujber Gábor a két találkozót követően.