15 gólt hozott a fordulatos meccs

A Fociszak FC ellen játszott izgalmas derbit a már bajnok Illés Akadémia Fiatalok kispályás csapata.

A Marton – Szeiler, Bokor, Győrffy, Gadavics, Szabella keret állt össze az Illés Akadémia Fiatalok részéről. A két csapat nagy lendülettel vágott bele a mérkőzésbe, amire végig a támadófutball volt jellemző. Érezni lehetett, hogy a helyzeteivel jobban sáfárkodó együttes fog nyerni. A 4. percben Bokor Ádi szerzett labdát a félpályánál, majd továbbított Szabella Olivér felé, aki egy csel után visszalőtte a játékszert a rövid alsóba ezzel megszerezve a vezetést zöld-fehér csapatunknak. Kilenc perccel később Gadavics szemfüles szögletét Győrffy Matyi váltotta góllá, és növelte kettőre az előnyünket. A 20. percben aztán egy büntetővel visszajött a mérkőzésbe a vendégcsapat, 2–1. Ez akkora lendületet adott a fekete mezes ellenfelünknek, hogy 3 perccel később már náluk volt az előny, 2–3! A félidő vége előtt aztán ugyanezt sikerült nekünk is eljátszanunk. A főszerepben Szabella Olivérrel, aki előbb egy kijátszott akció végén egyenlített Szeiler Bálint passzából, majd egy szóló végén a vezetést is visszavette, ezzel kialakítva a 4–3-as félidei eredményt.

A második félidőben ott folytatták a csapatok, ahol abbahagyták korábban. Sokszor kellett Marton Zolinak és az ellenfél kapusának is bravúrt bemutatnia. A 35.percben egy kétséges szituációban szabadrúgással jöhettek a vendégek, mellyel újra egalizáltak. Szinte papírforma volt, hogy egy percre rá egy legurított szabadrúgásból ismét a zöld-fehér csapatunknál volt az előny, és ismét Szabella Oli volt a gólszerző, 5–4. Nem értek véget a gólváltások: egy fejessel újra egyenlő volt az állás, 5–5. Hozzátartozik a mérkőzés képéhez, hogy a sok találat mellet többször a kapufát is eltaláltuk. A 45. percben Bokor indult meg a szélen és centerezett, a labdáját Győrffy átlépte Szabella pedig kíméletlenül bevágta, 6–5! Az őrület folytatódott: három vendéggól közé egy Bokor-találat fért fel az eredményjelzőre, amivel a Fociszak 8–7-re megnyerte a mérkőzést és elvitte a 3 pontot a hektikus és fordulatokkal teli derbin.

Utolsó mérkőzésén az Illés Akadémián Fiatalok csapata az eSport Szombathely gárdája ellen lép pályára a szezonban.

Illés Akadémia Fiatalok – Fociszak FC 7–8 (4–3)
Gólszerzők: Szabella (5), Győrffy, Bokor