144 játékpercet tudtak le U10-eseink

Budapesten szerepeltek Hujber Gábor tanítványai.

Az őszi második U10-es bajnoki fordulóban a Baráth Olivér, Mándli Marcell, Pluska Witold, Majoros Márk, Kovács Levente, Magyar Zalán, Giliczó Balázs, Farkas Dominik, Komondi Noel, Tóth Zsombor, Horváth Levente, Bencs Máté összeállítású kerettel dolgozhatott Hujber Gábor vezetőedző. Ezt a tornát a Ferencváros szervezte, annak helyszínéül a budapesti Népliget szolgált. Ellenfeleink a házigazda FTC, valamint a Kecskeméti TE LA és az ETO FC Győr voltak. Mindegyik csapattal kétszer játszottunk. Egy találkozó 2X12 percig tartott, így a mai tornán hat meccset tudtunk le, a játékidő pedig kiemelkedően magas, 144 perc volt!

A Kecskemét elleni mérkőzésekkel elégedett vagyok, mindkét mérkőzésen bizonyítottuk, hogy mi vagyunk az erősebb csapat. Tudatos labdakihozatal és kreatív támadások jellemezték a srácokat ezeken a találkozókon. Ezzel ellentétben a Győr elleni első meccsel nagyon elégedetlen voltam, sajnos nem voltunk eléggé agresszívak, a párharcokat nagy többségben elvesztettük, a letámadásunk nem működött, könnyen mögénk kerültek labdával és labda nélkül is. Aztán jött a második meccs, ahol és amikor kiváló teljesítménnyel, végig fölényben játszva, magabiztosan nyertünk. A Fradi elleni meccseken nagy volt a különbség sebességben a hazai csapat javára, ám a hozzáállásuk a gyerekeknek kiemelkedő volt, hiszen agresszívan védekeztek mind egyénileg, mind csapatszinten. A tornán nyújtott hozzáállással, a labdakihozatallal és a támadások befejezéseivel elégedett voltam a mai tornán, sok remek egyéni teljesítmény után szereztünk gólokat, máskor pedig remek támadásépítés után. Még a két Fradi elleni meccsen is rengeteg tapasztalatot szereztünk, a győztes találkozókon pedig alapvetően nőtt a gyerekek önbizalma. Minden alkalommal tudatosság és koncentráció jellemezte a csapatot, még a torna végén is, pedig ilyenkor már nagyon fáradtan kellett teljesíteni a gyerekeknek. Gratulálok a mai naphoz nekik

– mondta Hujber Gábor, csapatunk vezetőedzője.