Veretlen vasárnap Illés Akadémia U11 módra

Négy találkozón 13 gólt értek el a gyerekek.

Az U11-es bajnokság harmadik fordulója Mosonmagyaróvárra hívta az Illés Akadémia csapatát is. Négy mérkőzést játszottunk, 2X12 perces találkozók vártak ránk a rendező óváriak és a Király SE ellen. Faggyas Milán a Kiss Bendegúz – Molnár Bálint, Lengyel Ágoston, Tóth Noel, Lajos Patrik, Németh Noel, Hányi Bálint összeállítású kerettel dolgozott ezen a napon.

Lengyel (2), Hányi

Az első meccsen az Óvár ellen fölényesen nyertünk: domináltunk, a játék minden elemében föléjük nőttünk. Letámadtuk őket, jól futballoztunk. Nem engedtük kibontakozni a második meccsen sem az ellenfelünk, itt akár nagyobb arányú győzelmet arathattunk volna. Aztán a hazaiak ellen túlontúl azt érezték a srácok a második meccsen, hogy ők a jobbak, álmosabbak is kezdtünk, a kék-fehérek vezettek. Mi tudtunk azonban váltani, átvettük a mérkőzés irányítását, rengeteg helyzetet dolgozunk ki – de a végeredmény tükrözi, hogy a meccs elején nem tettük oda magunkat eléggé. Félgőz soha nem elég – erre hívtam fel a figyelmet. A kapuig eljutottunk, de sok lehetőséget kihagytunk. Elégedett vagyok azonban velük, mert meccs közben tudtunk változtatni! Az utolsó találkozón szép akciókat vezettünk, magasan kezdtük a letámadást, és mindez érvényesült is. Nem az eredmény a fontos azonban, hanem az, hogy megvalósítsuk a hét közben gyakoroltakat. Nagyon jól álltak a dolgokhoz a srácok, a kapott instrukciókat betartották, erőben végig bírtuk – ami azért is fontos, hiszen ma csere nélkül teljesítettek így a gyerekek, ami még tovább fejlesztette őket fizikálisan és mentálisan is

– mondta Faggyas Milán a tornát követően.