Varga Kevin mesterhámasa

Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-bajnokságok hétvégi fordulójában az lllés Akadémia-Haladás U17-es csapata 4-1-re kiütötte az FTC-t. Varga Kevin három gólt szerzett.

U14
FTC–Illés Akadémia-Haladás 4-1 (2-1). – Budapest, 22. forduló, vezette
: Szabó L.
Gól: Szalay Szabolcs (30).
Illés Akadémia-Haladás: Hegyi Krisztián (Luisser Márk) – Auer Ákos, Pásztor Mátyás Bence, DEBRECENI ZALÁN, SÉFER MÁRK BALÁZS – WOTH ÁDÁM PÉTER, Szalay Szabolcs (Fördős Adrián), Czafik Ábel Krisztián (Baranyai Kevin), Illés Ákos – KÁLLAI KEVIN, Sólyom Bence (Doncsecz Levente). Edző: Bánfalvi Attila.
Mire a szombathelyiek felocsúdhattak volna, a hazaiak hét perc elteltével már 2-0-ra vezettek. Ezt követően szépítettek a vasiak, akiknek három helyzetük is volt az egyenlítéshez. Ám túlságosan kinyíltak, így a hajrában a ferencvárosiak egy kontrát góllal fejeztek be – ezzel el is dőlt a mérkőzés. Az utolsó percben bekapott gól már nem osztott, szorzott.
A bajnokság állása: 1. MTK 59, 2. Puskás Akadémia 58, 3. Győri ETO 50, … 11. Illés Akadémia-Haladás 22 pont.
23. forduló, szombat, 17.00: Illés Akadémia-Haladás–Főnix Gold.

U15
FTC–Illés Akadémia-Haladás 3-2 (0-0). – Budapest, 22. forduló, vezette
: Török.
Gól: Burai Erik Csaba (41), Illés Bence (67).
Illés Akadémia-Haladás: Csutorka Márk (KISS ÁGOSTON ÁLMOS) – BOGNÁR ADRIÁN, BOKOR BENCE, ZUBOR DOMINIK (BURAI ERIKA CSABA), KÓNYA IMRE – HORVÁTH MÁRK, ILLÉS BENCE, NAGY KEVIN TAMÁS, HUSZTI ANDRÁS (NYÁRI PATRIK) – SZEKÉR ÁDÁM, NYÍRI VINCE. Edző: Bánfalvi Zsolt.
A második félidőben a vasi együttes sokkal jobban játszott ellenfelénél, lefutballozta a listavezetőt, és 3-2-es hazai vezetésnél tizenegyest hibázott. Nem érdemelte vereséget Bánfalvi Zsolt alakulata.
A bajnokság állása: 1. FTC 52, 2. Puskás Akadémia 51, 3. Honvéd-Magyar Futball Akadémia 50, … 5. Illés Akadémia-Haladás 38 pont.
23. forduló, szombat, 15.00: Illés Akadémia-Haladás–Főnix Gold

U16
Illés Akadémia-Haladás–FTC 0-4 (0-0). – Illés Akadémia, felsőházi rájátszás, 7. forduló, vezette
: Ordasi.
Illés Akadémia-Haladás: SOÓS BENJÁMIN – Latyák Bence, Vámos Márk, Keresztes Krisztián, Szalai Csaba – Vargovics Tamás, PUTZ GERGŐ, Szilágyi Adrián Gábor (Hertelendi Dániel), Szabó Dániel (Horváth Krisztián) – Bárdics Erik (Acsádi Dániel), Kovács Ádám (Dorner Patrik). Edző: Csordás Csaba.
Abszolút csalóka eredmény született. Az első félidőben a helyzetek alapján a hazaiaknak 3-0-ra kellett volna vezetniük. A második félidőben bekapott gól után viszont szétesett a szombathelyi gárda. Az első félidőben a szebb, a másodikban a csúnyább arcát mutatta az Illés Akadémia. A gólkülönbség túlzott.
A bajnokság állása: 1. FTC 13, 2. Honvéd-Magyar Futball Akadémia 13, 3. MTK 11, … 8. Illés Akadémia-Haladás 0 pont.
A 3. fordulóból elmaradt mérkőzés, szerda, 12.00: Illés Akadémia-Haladás–Puskás Akadémia.
8. forduló, szombat, 13.00: Illés Akadémia-Haladás–MTK

U17
Illés Akadémia-Haladás–FTC 4-1 (2-0). – Illés Akadémia, felsőházi rájátszás, 7. forduló, vezette:
Takács Á.
Gól: Varga Kevin 3 (28, 36, 72), Tóth Marcell (79).
Illés Akadémia-HaladásIllés Akadémia-Haladás: Schener Bálint – Bontó Marcell, Labát Krisztofer, Acsádi Richárd, Füleki Márk – Holmann Patrik, Kiss Bence, Kovalovszki Máté (Pálóczi Patrik Dominik), Dombi Gergő (Tóth Marcell) – Varga Kevin (a mezőny legjobbja) (Szántó Roland Milán), Kiss Tamás (Timár Kristóf). Edző: Desits Szilárd.
A hazai csapat tíz percet leszámítva végig kézben tartotta a mérkőzést, jó játékkal, szép gólokat szerezve magabiztos győzelmet aratott. A szombathelyi csapat valamennyi játékosa jó teljesítményt nyújtott, Varga Kevin pedig a mezőny legjobbja volt.
A bajnokság állása: 1. MTK 14, 2. Honvéd 11, 3. Puskás Akadémia 11, … 5. Illés Akadémia-Haladás 9 pont.
8. forduló, szombat, 11.00: Illés Akadémia-Haladás–MTK

U19
Diósgyőr–Illés Akadémia-Haladás 3-1 (0-0). – Diósgyőr, alsóházi rájátszás, 7. forduló, vezette:
Tóth Sz.
Gól: Molnár Tamás (75).
Illés Akadémia-Haladás: Molnár Márk – MARSAI MÁTÉ, Markovics Bence, Keresztes Bence, Mészáros Dominik – Kócsa Tamás, Tóth Máté, Molnár Tamás, Soós Bence (Deéry Ármin) – Garda Géza, Németh Gábor Kristóf (Gönczö László). Edző: Kuttor Attila.
A szombathelyiek ezúttal nem tudtak olyan fölényt kiharcolni, mint amilyet szerettek volna, ennek ellenére megvoltak a helyzeteik. Ám ezek egy kivétellel kimaradtak, miközben hátul „kivégezték” magukat.
A bajnokság állása: 1. Győri ETO 16, 2. Diósgyőr 10, 3. Kaposvár 9, … 6. Illés Akadémia-Haladás 7 pont.
8. forduló, szombat, 14.00: Kecskemét–Illés Akadémia-Haladás.