A 94. percben mentett pontot az U17-es csapat

Az I. osztályú utánpótlás-bajnokságok közül az elmúlt hétvégén csak az U17-eseknél és U19-eseknél rendeztek fordulót. Mindkét Illés Akadémia-Haladás csapat döntetlent játszott.

U14
22. forduló, szombat, 12.00: FTC-Illés Akadémia.

U15
22. forduló, szombat, 12.00: FTC-Illés Akadémia

U16
7. forduló, szombat, 14.00: Illés Akadémia-FTC

U17
Vasas Kubala Akadémia-Illés Akadémia-Haladás 2-2 (2-1). – Budapest, felsőházi rájátszás, 6. forduló, vezette: Molnár I.

Gól: Varga Kevin 2 (42, 94).

Illés Akadémia-Haladás: Somogyi Máté (Schener Bálint) – BONTÓ MARCELL, LABÁT KRISZTOFER, Acsádi Richárd, Füleki Márk (Pálóczi Patrik Dominik) – HOLZMANN PATRIK, KISS BENCE, Kovalovszki Máté (Vargovics Tamás), Dombi Gergő (Winkler András) – VARGA KEVIN (a mezőny legjobbja), Szántó Roland Milán (Tóth Marcell). Edző: Desits Szilárd.

Negyedórányi játék után már kétgólos hátrányba kerültek a vendégek, akik minden erejüket beleadva az első félidőben szépítettek. Sőt a meccs utolsó percében kiegyenlítettek. Ettől függetlenül a vasiak számára több volt a meccsben.

A bajnokság állása: 1. Honvéd 11, 2. MTK 11, 3. Vasas 11, … 5. Illés Akadémia-Haladás 6 pont.

7. forduló, szombat, 12.00: Illés Akadémia-Haladás-FTC.

U19
Illés Akadémia-Haladás-Videoton 2-2 (2-2).  Illés Akadémia, alsóházi rájátszás, 6. forduló, vezette: Csirke.

Gól: Soós Bence 2 (20, 44).

Illés Akadémia-Haladás: Molnár Márk – KÖNCZÖL SZILÁRD, Deéry Ármin (Derdák Szilveszter Miklós), MARKOVICS BENCE, Mészáros Dominik – NÉMETH GÁBOR KRISTÓF, Kócsa Tamás (Marsai Máté), MOLNÁR TAMÁS, SOÓS BENCE (mezőny legjobbja) – Kőris Krisztián, Tóth Máté. Edző: Kuttor Attila.

Technikai és taktikai téren ezen a mérkőzésen nyújtotta a legjobb teljesítményét a vasi együttes, ám fizikálisan a leggyengébbet.

Fotó: Németh Richárd/haladas.hu

A bajnokság állása: 1. Győri ETO 13, 2. Kaposvár 9, 3. Grosics Akadémia 8, … 5. Illés Akadémia-Haladás 7 pont.

7. forduló, szombat, 10.00: Diósgyőr-Illés Akadémia-Haladás.