Utolsó perces góllal kapott ki az U17

Helyenként jó iramú mérkőzésen az utolsó pillanatban csúszott ki egy pont a kezünk közül.

Illés Akadémia U17 – Puskás Akadémia FC U17 0–1 (0–0)
Illés Aka. U17.: Simon B. – Németh Á., Tóth K., Kozári, Horváth H. – Szabó B., Tama G., Iván (Pataki, 75.) – Horváth B. (Kovács P., 65.), Kállai Z., Papp (Horváth K., 75.). Vezetőedző: Sátori Barnabás

Határozottan jó iramban kezdődött a mérkőzés. Mindkét gárda sokat járatta a labdát, kereste a lehetőséget, ám a védelmek jól zártak, így egészen a 20. percig kellett várni az első helyzetre. Ekkor egy jól eltalált vendéglövés vágódott le a keresztlécről a gólvonalra, szerencsére a laszti onnan kifelé pattant. Nem sokkal később pedig Simon Barnabás varázsolta le a játékszert a listavezető felcsútiak ziccerben kilépő támadójának lábáról.

A 0–0-ás állásról kezdődő második félidő is kiegyensúlyozott mezőnyjátékkal indult, ám a játékrész derekán magukhoz ragadták a kezdeményezést a vendégek és volt olyan időszak, amikor bő két perc alatt négy bravúrt is be kellett mutatnia a szenzációs formában védő Simon Barnabásnak ahhoz, hogy továbbra is megóvja kapuját a góltól. Amikor pedig már mindenki a lefújást várta, jött számunkra a feketeleves: a felezővonal környékéről íveltek előre egy szabadrúgást a vendégek, egyik játékosuk a 16-osunkon belül fejjel megcsúsztatta, Gruber Zsombor pedig közvetlen közelről a hálónkba stukkolta a labdát. Ezzel a találattal pedig 1–0 arányban meg is nyerte a derbit a Puskás Akadémia.

Amit előzetesen elterveztünk, azt meg is valósították a srácok. Látszott, hogy a Puskás egy minőségi csapat, kiemelkedik ebből a bajnokságból. Azt gondolom, hogy a gyerekek taktikailag és küzdőszellemben, amit lehetett, azt kihozták a meccsből. Volt egy kiemelkedően jó teljesítmény is nálunk, természetesen a Simon Barnira gondolok. Nyilván azért fájó ez a vereség, mert az utolsó pillanatokban kaptuk a gólt. A helyzetek alapján megérdemelt a Puskás győzelme, de így azért rossz érzés kikapni. Ráadásul a srácok nagyon sok munkát, energiát raktak bele a meccsbe. Egy rossz szavam nem lehet rájuk

– nyilatkozta a mérkőzést követően Sátori Barnabás vezetőedző.