Újpest volt a házigazda a nemzetközi bajnoki fordulóban.
A fővárosba utazott az Illés Akadémia U9. Pados József keretében Pákozdi Marcell, Spaits Jácint, Zsidai Vajk, Szabó Patrik, Kovács Marcell, Németh Olivér Ákos, Horváth Ábel, Márkus Noel, Török Milán, Fuksz Dávid és Kiss Zétény kapott helyet. Sajnos nem a tervezettek szerint alakult a lebonyolítás, egyik csapat nem érkezett meg, így az Illés Akadémia két együttest alakított ki, így volt egymás közti játék is az Újpest és a felvidéki CFT Academy meccsek mellett. Egy találkozó játékideje 30 perc volt.
Végig maximális koncentráció kellett a gyerekektől, mert az egyik csapatunk csere nélkül, míg a másik pedig egy cserével állt ki. Magas intenzitás volt végig, labdabirtoklásban néha keveselltem a labda nélküli mozgást. Védekezésben nagy százalékban győztesen jöttünk ki a párharcokból, támadásnál párszor kapkodóak voltunk, emiatt rossz döntést született. Le a kalappal a gyerekek előtt, sokat fejlődnek hétről-hétre! Nagyon köszönöm Takács Csaba szekcióvezető segítségét
– mondta Pados József vezetőedző.