U9-eseink is kitettek magukért

Hujber Gábor együttes az Okos-Foci ellen mérte fel tudását.

Harmadik korosztályunkként az Illés Akadémia U9 is összemérte erejét a győri Okos-Foci Műhely hasonló korosztályával. A Hende Noel, Sóvári Dávid, Tóth Dávid, Novák Benett, Rajos Ádin, Papp Olivér, Dávid Marcell, Sömenek Bálint, Török Balázs összetételű Hujber-csapat 4–3-ra győzött. Az Okos-Focival kiváló kapcsolatot építettünk ki az elmúlt időszakban. A győri egy kulturáltan játszó, futballozni akaró, szimpatikus játékot bemutató társaság – ilyen mérkőzésekre van szükségünk minél többször! Ezúton is köszönjük, hogy elfogadták a meghívásunkat.

Nagyon örültünk ennek a mérkőzésnek, hiszen több hetes teremtorna-időszakon vagyunk túl, így kifejezetten üdvözítő volt a gyerekek számára, hogy végre szabadban focizhattak. Ezekkel a mérkőzésekkel már a jövő évre készülünk, ugyanis már nagyobb pályán és nagyobb létszámmal játszunk, mint a bajnokságunkban. Számomra kifejezetten jó látni, hogy a gyerekek ennyire jól tudnak alkalmazkodni a nagyobb területhez és a nagyobb létszámhoz! Sokszor az az érzésem, a kisebb pályát már kinőtték, és felszabadulnak, amikor nagyobb játéktéren játszunk. Teljesen tudatosan alkalmazzák a 6+1-es játékrendszer alapelveit, plusz a nagyobb tér miatt pedig kreatívnál kreatívabb megoldásokat választanak a támadások befejezésénél. Terhelés szempontjából is kifejezetten hasznos volt a mai mérkőzés, a 3X20 perces játékidő megfelelően lefárasztotta őket. Öröm volt látni, hogy mennyire élvezték a játékot, milyen boldogan és büszkén mentek haza, és alig várják, hogy jöjjön a következő megmérettetés

– mondta Hujber Gábor a mérkőzést követően.