U16-os hatos

Magabiztosan játszott csapatunk, ami szünet után gólokban is megmutatkozott.

Illés Akadémia U16 – Paksi FC U16 6–0 (1–0)

Illés Aka. U16.: Pataki – Horváth B., Mozsár, Frák, Stifter (Mayer G., 68.) – Mohos (Nagy Zs., 73.), Nagy B., Bolla (Nagy R. H., 73.) – Szvoboda (Szemes, 68.), Udvardi, Papp (Varga D., 78.). Vezetőedző: Kovács László

Gólszerzők: Mohos (30., 1–0; 57. 2–0), Papp  (59., 3–0; 77., 6–0), Szvoboda (61., 4–0), Nagy B. (74., 5–0)

Az első félidőben három nagy ziccert is elhibáztak fiataljaink, de szerencsére a 30. percben Mohos Barnabás értékesítette a saját maga által kiharcolt büntetőt. Ettől függetlenül vezetésünket nem fenyegette veszély, mivel az atomvárosiak helyzetekig sem igen jutottak.

A második játékrész derekán aztán szűk hat perc alatt döntésre vitték a dolgot Kovács László tanítványai: előbb Mohos Barnabás, aztán Papp Csongor, majd pedig Szvoboda Dániel vette be az ellenfél kapuját, így a 61. minutumban már 4–0-ra vezettek növendékeink. Nagy Benjamin és Papp Csongor újabb gólja már csak hab volt a tortán.

Egy kicsit lassabban kezdtünk, de aztán folyamatosan felőröltük a paksiak ellenállását. Magabiztos játékkal, sok gólhelyzetet kidolgozva sikerült nyernünk. Mind a mutatott teljesítménnyel, mind pedig az eredménnyel elégedett vagyok

– fogalmazott a találkozót követően Kovács László vezetőedző.