U 15 VÁLOGATOTT :Bedi Noel,Grabant Bence,Molnár Dániel,Rácz Barnabás-elsõ mérkõzés:Románia-M.o 1:2!

2011.05.23-26 között Románia ellen két nemzetközi mérkõzést játszik a korosztályos válogatott.

Találkozó:2011.május 23,hétfõ,10.00. MLSZ Székház

Mérkõzések:

2011.05.24.14.00 Szatmárnémeti,

2011.05.26.11.00 Mátészalka,

2011. 05. 24.

Gyõzelem Romániában

A magyar U15-ös válogatott lejátszotta elsõ felkészülési mérkõzését a román korosztályos csapat ellen. A mieink Németh Erik két góljával 2-1-es gyõzelmet arattak Szatmárnémetiben.

Varga Antal szövetségi edzõ az Ordasi Gergõ – Lakatos István (Nagy Bálint, 79.), Koronczi Bence, Molnár Milán, Barna Szabolcs – Rácz Barnabás (Nagy Ádám, 41.), Bedi Noel (Jakab Richárd, 59.), Zsótér Donát (Talabér Attila, 76.) – Nagy Máté (Grabant Bence, 64.), Németh Erik, Molnár Tamás összeállításban szerepeltette együttesét.

A találkozó küzdelmes elsõ félidõt hozott, mindkét oldalon adódtak kecsegtetõ lehetõségek, de gólt egyik csapat sem szerzett. Válogatottunk kombinatívabb játékkal rukkolt elõ, a románok inkább hosszú indításokkal próbálkoztak. A fordulás után Németh Erik öt percen belül két gólt is szerzett, majd a folytatásban is válogatottunk elõtt adódott több lehetõség. A hazaiak a hajrában egy jól eltalált lövéssel szépítettek, de a gyõzelmünk nem forgott veszélyben, a mieink 2-1-es gyõzelemmel zárták az összecsapást.

– A második félidei játék alapján megérdemelt a gyõzelmünk – értékelt a mérkõzés után Varga Antal. – Az alakulófélben lévõ válogatotton még van csiszolnivaló egyénileg és taktikailag egyaránt, ám mindenképpen dicséretes, hogy egy ilyen jó ellenféllel szemben sikerült gyõzelmet aratnunk.