Tóth Milán gólja három pontot ért

A győztes csapat tagja volt Horváth Rajmund is.

A Merkantil Bank Liga 1. fordulójának zárómérkőzését játszották Pécsett: a PMFC vendége volt a Szombathelyi Haladás. A vasiaknál kapusedzőnk Rózsa Dániel kezdett, míg aktív Illés Akadémia-játékosként Horváth Rajmund a kispadon várt bevetésre. Németh Szabolcs a Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh M., Bosnjak – Doktorics, Holdampf, Kiss B., Szekér – Délczeg, Tóth Milán tizenegyet küldte ki a pályára első tétmérkőzésén. A hazaiaknál – az Illés Akadémia korábbi játékosai közül – Tihanyi Olivér kerettag volt, Grabant Bence sérülés miatt hiányzott. A 15. percben két óriási lehetőséget hagyott ki a Haladás: előbb Tóth Milán ziccerét védte a pécsi kapus, 25 másodperc múlva pedig Délczeg Gergely 100%-os helyzeténél mutatott be bravúrt Helesfay. Két perc múlva Doktorics Áron kapott remek labdát: a hosszú sarok felé emelt – a labdáról Délczeg lemaradt, és a játékszer elpattogott a hosszú sarok mellett is sajnos. Ezt követően alapvetően egymás hibáiból éltek a csapatok. A IV. játékvezető két perc hosszabbítást mutatott fel az I. játékrész végén, és ez meghatározónak bizonyult. A saját térfelünk közepén Holdampf Gergő szerzett labdát, amit Kiss Bencéhez tálalt. Ő középről a jobb oldalra kimozgó Délczeghez passzolt, aki az ötös hosszú sarkánál érkező Tóth Milánhoz passzolt tökéletesen, az akadémiánk korábbi növendéke pedig ballal a rövidbe belsőzött, 0–1. A helyzetek alapján abszolút megérdemelten vezettünk.

A második félidőben sokáig a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, aztán Németh Szabolcs úgy cserélt, hogy az utolsó félórára Csilus-Kiss B.-Holdampf-Szekér középpályásnégyessel vágtunk neki – és ez a szűrővonal, valamint a hátsó négyes precíz védekezést mutatott be. A 71. percben a gólszerző helyére érkezett Horváth Rajmund, aki hozta a sok futással tarkított játékát. A labdát jól tartotta meg, többször is szabálytalankodtak vele szemben a hazaiak. A mérkőzés szép lassan lefolyt, a végén két lehetőségnél mutatott be védést Rózsa Dániel, de igazából izgulnivalója nem volt a vasi csapatnak. A hosszú hazaútra egy fő igazoltan hiányozhatott: Horváth Rajmund ugyanis Telki felé vette az irányt, hiszen Pataki Márkkal együtt az U19-es nemzeti csapatnál edzőtáborban várja Oross Márton szövetségi edző.