Sziporkázó játékkal győzött Miskolcon leány U15-ös csapatunk

A DVTK edzőközpontjában – rekkenő hőségben, embertpróbáló körülmények között – az első negyedóra végén már három góllal vezetett Ferencsik Evelin csapata. A folytatásban pedig akadémistáink mindent máshogy csináltak, mint ahogy az „logikus” lett volna…

Diósgyőri VTK U15 – Illés Akadémia-Viktória U15 0–14 (0–6)
Illés Aka.-Viktória U15:
Potor L. (Gertner L., 41.) – Doncsecz A., Kopfsteiner Sz. (Bedőcs L., 54.), Derényi A., Imre A. (Széplaki S., 41.) – Bihari P., Nagy Cs., Palatin D. (Harmath R., 41.) – Sipos-Kiss V., Első H. (Imre B., 41.), Bihari Cs. Vezetőedző: Ferencsik Evelin.
Gólszerzők: Sipos-Kiss V. (3., 0 –1; 35., 0–5; 44., 0–7; 54., 0–11), Bihari Cs. (13., 0–2; 52., 0–10; 77., 0–14), Első H. (15., 0–3; 30., 0–4), Palatin D. (40., 0–6), Imre B. (48., 0–7), Nagy Cs. (50., 0–9), Bihari P. (59., 0–12)

Bátran feltehető az a kérdés, van-e különösebb értelme szakmailag értékelni egy olyan mérkőzést, amely műfüvön, 40 fok körüli, helyenként azt is meghaladó melegben az egyik csapat több mint egy tucat gólt lőve győzött?

Aligha a szakma a lényeg, sokkal inkább a TISZTELET, azok a gyerekek iránt, akik ilyen körülmények között is „végigtolták” a 80 percet és a gyorsan megszerzett magabiztos előny birtokában is mentek és mentek, beleálltak, vagányak voltak, élvezték, hogy futballoznak, hogy ők futballisták.

A meccskeret tagjai közül ezúttal Sipos-Kiss Virág bizonyult a legeredményesebbnek, ő négy, Bihari Csenge három gólt szerzett.

Edzőjükként és őket szerető felnőttként is megemelem a kalapomat az a teljesítmény előtt, amit a lányok ma mutattak nekünk. Nem a tizennégy gól a lényeg – persze jól esett azt is látni – hanem amilyen profi hozzáállással, egymásért, az akadémiáért küzdve, a játékot élvezve futballoztak. A tikkasztó hőségben egyetlen szóval sem panaszkodtak, sem az időjárásra, sem másra. Egy pillanatra se felejtsük el, az U15-ös csapatot jelenleg tizenhárom, tizennégy éves kislányok alkotják – ők ma a hőseink