Szép győzelmek, kevés kapott gól

U15-ös csapatunk a negyedik helyről várja a tavaszt.

Németh Richárd értékelését követően megvizsgáltuk, mit is mutatnak a számok az Illés Akadémia U15-ös korosztályának 2022-es őszéről. A zöld-fehérek ötször játszott itthon, ebből háromszor győztek (MTK 2–1; Ferencváros 2–0; Pécsi MFC 8–1), egyszer döntetlent játszottak (Várda LA 1–1), egyszer kikaptak (Honvéd-MFA 0–1). Idegenben szintén háromszor sikerült három pontot szerezni (UTE 2–1; Puskás Akadémia 2–0; Diósgyőr 1–0), ugyancsak egyszer ikszeltek (ETO 1–1) és kétszer kaptak ki (Vasas 0–2; DVSC 1–2). Ez összesen 20 pontot hozott a konyhára, 20 rúgott és 10 kapott góllal – utóbbi a Honvéd és a Vasas után a legkevesebb a mezőnyben – ami a negyedik helyre elegendő. A dobogó harmadik fokán tanyázó angyalföldiek két ponttal vannak előttünk.

Öten mind a 11 találkozón pályára léptek: Söptei Bálint (693 perc), Szücs Péter (668), Sipos-Kiss Dániel (639), Hende Dániel (598) és Tóth Erik (442). Tíz meccsen szerepelt Tasnádi Áron (703 perccel övé a legtöbb játéktéren töltött idő), Meskó Márk (695), Virág Ádám (557), Klement Dávid (440), Sági Marcell (331), Markó Martin (140), kilencen Kelemen Mirkó (631), Krone Niklas (602), Molnár Levente (384), Szilvási Ámos (285) és Szele Máté (192). Nyolc találkozón jutott lehetőséghez Kiss Benedek (266), hétszer játszott Németh Bence (560), ötször Liplin Bence (266), négyszer-négyszer pedig Őri Krisztofer (320) és Bolla Áron (269).

Mindössze 13 alkalommal villant a sárga lap játékosainknak: háromszor kapott figyelmeztetést Tasnádi Áron, kétszer Hende Dániel. Egyszer – két sárga lap miatt – a kiállítás sorsára jutott Meskó Márk. Egy sárga lapot kapott Kelemen Mirkó, Tóth Erik, Söptei Bálint, Szücs Péter, Klement Dávid, Sipos-Kiss Dániel, Krone Niklas és Szilvási Ámos.

A húsz találatunkon 8 Illés Akadémia-játékos osztozott, sőt, a debreceni Kiss Bercel is kisegített bennünket. A házi góllövőlista élén Sipos-Kiss Dániel zárta az őszt 7 góllal, őt néggyel Klement Dávid követi. Meskó Márk és Söptei Bálint 2-2, Markó Martin, Liplin Bence, Szele Máté és Virág Ádám 1-1 találatot szerzett.

Az Illés Akadémia U15-ös góljairól összefoglaló található a YouTube-csatornánkon.