Rangadót nyert az U16-os együttes

Az I. osztályú utánpótlás-labdarúgóbajnokság hétvégi fordulójában az éllovas Illés Akadémia U16-os csapata 1-0-ra legyőzte a második helyen álló Honvéd Magyar Futball Akadémiát.

U14
Illés Akadémia-Haladás–Diósgyőri VTK 2-3 (1-0). Szombathely, Illés Akadémia, vezette: Bazsó.
Illés Akadémia-Haladás: Pataki – Simon B., Reseterits, SIMON K., Rosner (Balogh Á.) – Baranyai, DONCSECZ (Kovács Z.), Horváth R., Bognár (Heiter) – Tarján (Horváth K.), BUNEVÁCZ. Edző: Sátori Barnabás.
Gólszerzők: Bunevácz, Simon K.
Fordulatos, izgalmas mérkőzésen a jó erőkből álló vendégek ellen a hazaiak minimum az egy pontra rászolgáltak volna.
A bajnokság állása: 1. MTK 47, 2. Debrecen 46, 3. Diósgyőri VTK 36, … 5. Illés Akadémia-Haladás 31 pont.
18. forduló, szombat, 12.30, Mórahalom: Szeged–Illés Akadémia-Haladás.

U15
Illés Akadémia-Haladás– Diósgyőri VTK 2-1 (2-0). Szombathely, Illés Akadémia, vezette: Kártyás.
Illés Akadémia-Haladás: Hegyi – RÉDEI, SZILVÁS, Auer, Jakab – Szalay (Bakos), Kállai, VAJDA, Sólyom – Fábián (Woth), Pandur. Edző: Takács Csaba, Bakos Roland.
Gólszerzők: Szalay, Vajda.
Megnyomta a mérkőzés elejét a hazai csapat, fölénye helyzetekben, majd a 11. percben gólban is megmutatkozott. A vendégek magasabb fokozatba kapcsoltak, élvezetes, jó meccs kerekedett. Ám komoly helyzet egyik oldalon sem alakult ki. A hazaiak pontrúgásból még a szünet e-lőtt kétgólosra növelték előnyüket. A második félidőben a diósgyőriek mezőnyfölényt harcoltak ki, főként felívelt labdákkal próbálkoztak. Százszázalékos helyzet azonban a szombathelyiek előtt adódott. A végén a diósgyőriek szépítettek, de összességében megérdemelt hazai siker született.
A bajnokság állása:
1. Puskás Akadémia 46, 2. Honvéd Magyar Futball Akadémia 35, 3. MTK 33, … 16. Illés Akadémia-Haladás 14 pont.
18. forduló, szombat, 10.30, Mórahalom: Szeged–Illés Akadémia-Haladás.

U16
Illés Akadémia-Haladás–Honvéd Magyar Futball Akadémia 1-0 (0-0). Szombathely, Illés Akadémia, vezette: Kocsondi.
Illés Akadémia-Haladás: Csutorka – Bognár, Bokor, Nyíri V., Kónya (Nagy K.) – Huszti, Nyári P., Burai, Illés (Horváth M.) – Tóth, Balogh F. Edző: Desits Szilárd.
Gólszerző: Burai.
A jó erőkből álló, jól felkészített Honvédet fegyelmezett játékkal, óriási lelkesedéssel győzte le az Illés Akadémia. A hazai együttes valamennyi játékosa jó teljesítményt nyújtott.
A bajnokság állása: 1. Illés Akadémia-Haladás 34, 2. Honvéd Magyar Futball Akadémia 29, 3. MTK 29 pont.
17. forduló, szombat, 13.00: Illés Akadémia-Haladás-Vasas Kubala Akadémia.

U17
Illés Akadémia-Haladás–Honvéd Magyar Futball Akadémia 2-3 (0-1). Szombathely, Illés Akadémia, vezette: Kubicsek.
Illés Akadémia-Haladás: Kiss Á. – Acsádi R., Oláh (Soós), Latyák, Kiss B. – Szilágyi, Vámos, Basics, Acsádi D. – Dorner, Vargovics. Edző: Csordás Csaba.
Gólszerző: Szilágyi 2.
Az erősen foghíjasan felálló hazaiak óriásit küzdöttek a jó erőkből álló Honvéd ellen. A szombathelyi játékosok megmutatták, hogy remek emberek, futballisták, az utolsó leheletükig harcoltak, és akár a döntetlent is megszerezhették volna. Szilágyi Adrián pedig két parádés gólt szerzett. Az Illés Akadémia valamennyi játékosa jó teljesítményt nyújtott.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 34, 2. Honvéd Magyar Futball Akadémia 30, 3. FTC 27, … 8. Illés Akadémia-Haladás 13 pont.
17. forduló, szombat, 11.00: Illés Akadémia-Haladás–Vasas Kubala Akadémia.

Fontos győzelmet aratott az U16-os csapat. Fotó: vaol.hu/Szendi Péter

U19
Honvéd Magyar Futball Akadémia–Illés Akadémia-Haladás 2-1 (2-1). Budapest, vezette: Lucián.
Illés Akadémia-Haladás: Schener – SZABÓ D., Szár, FÜLEKI, MOLNÁR T. – Bontó, KISS B., SZÁNTÓ, Oswald – Derdák, VARGA K. Edző: Bánfalvi Attila.
Gólszerző: Szabó D.
Annak ellenére, hogy a második percben megszerezte a vezetést a hazai együttes, a szombathelyi csapat rendezte sorait, és a hetedik percben kiegyenlített. A szünet előtt aztán ismét vezetéshez jutott a Honvéd. A vasiak egy-két ziccert elhibáztak, így ugyan pont nélkül maradtak, de dicséret illeti a játékosokat, mindent megtettek a sikerért.
A bajnokság állása: 1. FTC 32, 2. Debrecen 25, 3. Honvéd Magyar Futball Akadémia 24, … 5. Illés Akadémia-Haladás 23 pont.
17. forduló, szombat, 11.00: Vasas Kubala Akadémia–Illés Akadémia-Haladás.