Németh Adél és Pintér Tekla kezdett, Novák Luca a második félidőre állt be

Női U19-es válogatottunk ezúttal is két góllal, most 2–0-ra maradt alul Csehországgal szemben.

Idei utolsó mérkőzését játszotta a Szarvas Alexandra vezette női U19-es válogatottunk, mely a szerdai után ismét megmérkőzött Csehország korosztályos legjobbjaival. A mieinknél ezen a találkozón is Németh Adél viselhette a csapatkapitányi karszalagot, mellette Pintér Tekla is ott volt a magyarok kezdőcsapatában. Az első etapban nagyrészt egyenlő erők csatája zajlott a pályán. A feleknek a külső körülményekkel is meg kellett küzdenie, ennek dacára azonban mindkét együttes kiadott magából mindent. A gól nélküli első negyvenöt perc után Szarvas Alexandra szövetségi edző több változtatást is eszközölt. Németh Adél helyett Szarvas Sára érkezett, Vincze Borbála helyén pedig a szerdán álomszerűen, góllal debütáló Novák Luca folytatta. A játék képe nem igazán változott, továbbra is mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, majd a 60. percben Helmeczi Petra váltotta Pintér Teklát. Kisvártatva aztán ellenfelünk került előnybe, amit rövid időn belül növelni is tudott, így már 0–2 állt az eredményjelző-táblán. A mieink a bekapott gólok ellenére sem estek össze, megvoltak a sanszok, hogy szépítsünk, a találkozó azonban Csehország 2–0-s győzelmével ért véget.

A csapatok számára ezek a találkozók már egyértelműen a 2024-es, tavaszi Eb-selejtezők jegyében teltek, a meghívott kerettagok pedig bizonyíthatták, hogy pár hónap múlva is számolhat velük Szarvas Alexandra.