Négy pontra a dobogótól

A második és a hatodik helyezett között mindössze 7 pont a különbség az U14-esek között.

A Kiemelt U14-es bajnokság őszi szezonja volt a hosszabb, mint a tavaszi lesz, hiszen 2023-ban 14, míg 2024-ben 13 meccset játszanak a csapatok. Az Illés Akadémia U14 a hatodik helyen telel, hat győzelem, három iksz és öt vereség a mérlegünk. Ugyanennyi pontja van a Diósgyőrnek, kettővel több a Honvédnak, néggyel a már dobogós Ferencvárosnak. Körhöcz György értékelését követően megvizsgáltuk, mit is mondanak a számok a 2010-es korosztályunk őszéről.

Az U14-esek között 23-an léptek pályára, közülük ketten az U13-as korosztályunkból. Mind a 14 mérkőzésen játszott Magadics Milán (832 perc), csak egy találkozót hagyott ki Fonnyadt Zétény – övé egyébként a legtöbb pályán töltött idő, 1040 perc – Angler Benett (716), Ládonyi Bálint (676), Németh Barnabás (539) és Székely Máté (395). Tizenkét találkozón szerepelt Molnár Barnabás (880 – ez a második legtöbb idő), Bock Bence (854 – harmadik), Takács Ákos (848) és Lakatos Krisztián (640). Tizenegy meccse volt Szalma Zéténynek (618), Mihók Martinnak (490) és Szakács Benedeknek (444), tíz Bujdos Botondnak (246), kilenc Módly Samunak (643), Szabó Botondnak (628) és Orbán Rolandnak (477). A két kapusunk megosztozott a 14 találkozón, azaz Hajba Botond és Schepanski Noah is 560-560 percet töltött a pályán. Hatszor kapott lehetőséget Reiber Marcell (96), ötször Dobovánszky Ábel (104), egyszer-egyszer pedig Lajos Patrik és Lengyel Ágoston (17-17).

A 14 meccsen mindössze 18 alkalommal kaptunk figyelmeztetést. Takács Ákosnak ötször mutatták fel a sárga lapot, Molnár Barnabás, Székely Máté, Magadics Milán és Bujdos Botond kétszer, míg Ládonyi Bálint, Reiber Marcell, Angler Benett, Bock Bence és Szabó Botond egyszer-egyszer.

A harminc találatunkon 13-an osztoztak. Házi gólkirályi címünk – megosztva – Ládonyi Bálinté és Szabó Botondé 6-6 góllal, Orbán Roland pedig négyszer talált be. Háromgólos Molnár Barnabás, míg két találat fűződik Lakatos Krisztián és Szakács Benedek nehéz. Egy gólja van Székely Máténak, Reiber Marcellnek, Mihók Martinnak, Fonnyadt Zéténynek, Magadics Milánnak és Bujdos Botondnak. A diósgyőri Szemes Levente egy alkalommal „kisegített” bennünket.