Látványos futballt mutatott be Dvorschák Gábor csapata.
Mihályfi Milán, Major Levente, Hegedűs Zsolt, Szárnyas Marcell, Németh Bercel, Szabó Bence, Abért Dávid, Pungor Dominik, Mersich Máté, Poór Zétény, Gyalog Domonkos, Markó Hunor és Nagy Levente alkották az Illés Akadémia U10 keretét a Muraszombaton megrendezett Mura Open elnevezésű nemzetközi tornán. A gyerekek nagy lelkesedéssel és kiváló hozzáállással futballoztak, méltóképpen képviselve akadémiánkat.
A 28 nevező klubot négy, egyenként 7 csapatot felvonultató csoportba sorolták a szervezők. Mi a D jelű csoportba kerültünk. Rögtön nagy rangadóval kezdtünk: az osztrák SK Sturmtól 1–0-ra kikaptunk. Ugyanilyen különbséggel győztük le az FC Gyirmótot, ám az NK Kopertől 5–2-es vereséget szenvedtünk. A rendező NS Murát 3–0-ra, a horvátországi NK Cakovec Slogát 5–0-ra vertük meg, míg a közép-szlovéniai NK Grosupljétől 1–0-ra kikaptunk. A legjobb 16 között az NK Interblock Rdeči ellen döntetlennel ért véget a meccs, pedig szinte végig az ő térfelükön pattogott a labda, de nem tudtunk betalálni. Jöhettek a büntetők, ahol 2–1-re a szlovének nyertek – akik ezzel a lendülettel a legjobb négyig masíroztak.
Ma is erőteljes, minőségi futballt mutattunk be. Egy mérkőzés kivételével mindegyikkel elégedett voltam. A csoportból továbbjutottunk. A kieséses szakaszban nagyon sajnáltam a srácokat, mert úgy estünk ki, hogy az ellenfél gyakorlatilag nem jutott át a félpályán, mi viszont – bár nüánszokon múlt – nem tudtunk betalálni. Egész évben beletették a munkát minden edzésen és minden mérkőzésen, de sajnos az a pici szerencsefaktor most nem mellénk állt, így büntetőkkel búcsúztunk a tornától. Így is az egyik legkiemelkedőbb csapat voltunk, ezért abszolút büszkék lehetünk a srácokra. Most jön a jól megérdemelt nyári szünet. Mindenkinek élményekben gazdag, kellemes pihenést kívánok
– értékelte a tornát Dvorschák Gábor vezetőedző.
Jókedvből így sem volt hiány: vicces képpel zárták a szezont az Illés Akadémia U10-esei.