U15-ös csapatunk ikszelt, az egy évvel fiatalabbak kikaptak.

Slovan Bratislava U15 – Illés Akadémia U15 1–1 (0–0, 1–1, 0–0)

Illés Aka. U15.: Németh H. – Horváth B., Stefanik, Balikó, Koósz – Szentkirályi, Kopácsi Á., László – Baranyai, Katona, Wolf. Cserék: Kovács Á. – Bonchis, Kopácsi B., Horváth A., Karvalics. Vezetőedző: Németh Richárd

Gólszerző: Wolf

A házigazda Slovan kérésére mind az U15-ös, mind pedig az U14-es csapatok 3×25 percet játszottak. Az idősebb korosztály első „harmada” kiegyenlített játékot hozott, a kapuk nem igen forogtak veszélyben. A másodikban viszont felpörögtek az események és mindkét gárda betalált. A harmadik etapban ugyan adódtak lehetőségek itt is, ott is, de az eredmény nem változott, maradt az 1–1.

Úgy érzem reális eredmény született. Voltak nagyon jó periódusaink. Ezúttal is mindenki sok játéklehetőséget kapott, több taktikai variációt is kipróbálhattunk. Elégedett vagyok, mert sok pozitívumot láttam a srácoktól, de még rengeteg munka vár ránk

– mondta a mérkőzést követően Németh Richárd vezetőedző.

Slovan Bratislava U14 – Illés Akadémia U14 2–0 (1–0, 0–0, 1–0)

Illés Aka. U14.:  Tama – Szalai M., Szijjártó Áron, Blum, Pál – Bécsy, Csonka, Palkó – Zancsics, Mayer, Őri. Cserék: Pfeifer – Vert, Vér, Abért, Tóth B., Szijjártó Ábel. Vezetőedző: Tóth Zsolt

Az első 25 perc ugyan egyenlő erők küzdelmét hozta, de egy nagy egyéni hiba után a Slovan szerezte meg a vezetést. A második felvonásban viszont jobban játszott Tóth Zsolt legénysége. Az Illéses gyerekek sok lehetőséget dolgoztak ki, ám azokat sajnos ki is hagyták. A záróharmadban aztán egy újabb elkerülhető góllal kialakult a 2–0-ás hazai győzelem.

Mind mentálisan, mind fizikálisan éreztem a mélypontot a fiúknál. Ezen gyorsan túl kell lennünk, hogy a bajnoki rajtra már ismét jó állapotban legyen a csapatunk

– értékelt a meccs után Tóth Zsolt vezetőedző.