Gólzáporos győzelmek Budapesten

Az Újpest korosztályos együttesei ellen simán nyertek az Illés Akadémia csapatai.

Újpest FC U12 – Illés Akadémia U12 1–6 (0–2, 0–2, 1–2)

Illés Aka. U12.: Szalai-Horváth A. – Andor, Hányi, Szántó – Vert, Hideg – Horváth V., Grádvohl, Papp. Cserék: Horváth S. – Farkas, Horváth Á., Karvalics. Vezetőedző: Takács Csaba

Gólszerzők: Horváth V. (2), Karvalics (2), Grádvohl, Vert

A 3×25 perces mérkőzés első percétől kezdve fölényben játszottak a pre-akadémiai korosztályunk képviselői. Takács Csaba tanítványai mind a három etapban kétszer találtak be az újpestiek kapujába, így teljesen megérdemelten nyertek 6–1 arányban.

Nagyon elégedett vagyok a gyerekek teljesítményével, bár a helyzetek alapján akár tíz gólt is szerezhettünk volna. Örülök, hogy az edzésen gyakorolt dolgok a meccsen visszaköszöntek. Bíztató volt a teljesítményünk, dolgozunk tovább

– összegezte a történteket a mérkőzés után Takács Csaba vezetőedző.

Újpest FC U13 – Illés Akadémia U13 0–9 (0–4)

Illés Aka. U13.: Bosits – Kiss B., Kelemen, Tasnádi, Kálócz – Söptei, Meskó, Hende – Virág, Klement, Tóth E. Cserék: Őri K. – Németh B., Molnár L., Polgár, Szele, Nyári, Gergely. Vezetőedző: Szűcs János

Gólszerzők: Söptei (2), Nyári (2), Virág (2), Kelemen, Tóth E., Hende

Már az első pillanatokban fölénybe kerültek a mieink, akik letámadásukkal nagy nyomást helyeztek a hazaiakra. Szűcs János legénysége sok labdát szerzett, melyekből szinte futószalagon alakította ki a ziccereket. Amennyiben jobban sáfárkodnak helyzeteikkel a szombathelyi fiatalok, akár kétszámjegyű győzelmet is arathattak volna.

Sok szép dolgot láttam a srácoktól. Tetszett a labda nélküli mozgás és a labdavesztés utáni visszarendeződés is. Kifejezetten kombinatív volt a játékunk. A héten gyakorolt elemek visszaköszöntek. Egyedül a helyzetkihasználással voltak komolyabb problémák, de ettől függetlenül sokat léptünk előre az előző meccsünkhöz képest

– fogalmazott a találkozót követően Szűcs János vezetőedző.