Két akadémistával a soraiban nyert a Haladás

Szekér Ádám a kezdőben kapott helyet, Tóth-Gábor Kristóf szünet után játszott.

A Békéscsabai Előre ellen lépett pályára a Szombathelyi Haladás a Merkantil Bank Liga 28. fordulójában. Mátyus János ezúttal Szekér Ádámot állította a kezdőbe, míg a padon Tóth-Gábor Kristóf, Szalay Szabolcs és Schuszter Ronald vártak bevetésre.

Az NB II-ben sem lehettek nézők, így a hangulattalan mérkőzés „felfűtésére” a játékosok vállalkoztak. Tizenegy perc után már 1–1 állt az eredményjelző-táblán, aztán a szünetre 3–1-re lépett meg a Haladás. Két gólt fejelt Tóth Barna, de betalált akadémián korábbi neveltje, Kiss Bence is. Szünet után Tóth-Gábor Kristóf is érkezett, volt lehetősége gólra, gólpasszra is – előbbinél védeni tudott a csabai kapus, utóbbinál pedig a címzett társ hibázott. Összességében teljesen megérdemelten nyert a Haladás és már négy pont az előnye a bennmaradásért vívott harcban.

A találkozóról elmondta véleményét Szekér Ádám: szűkebb verzióban az Instagramon, hosszabban az Illés Akadémia Facebook-oldalán.